fbpx

Wiosna ruszyła pełną parą, a wraz z nią motocykliści, którzy coraz liczniej pojawiają się na polskich drogach. Dla tych, którzy nie odkurzyli jeszcze swojej maszyny i podróże motocyklem mają jeszcze przed sobą mamy ważna poradę: pamiętajcie o regeneracji felg!

Centrowanie a prostowanie

regeneracje felg w motocykluCentrowanie i prostowanie to pojęcia związane z regeneracją felg. Zarówno jedno, jak i drugie jest ważne dla każdego motocyklisty, przyczyniając się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Zabiegi te są jednak przeznaczone do zastosowania w różnych sytuacjach, wymagają podjęcia różnych działań i narzędzi.

Z centrowania korzystamy, kiedy tylko dostrzeżemy, że szprychy w kole zostały poluzowane. Operację tę można zlecić fachowcom, można ją też jednak wykonać samodzielnie, zwłaszcza, że zazwyczaj w zestawie dołączonym do zakupionego motocykla znajduje się specjalny klucz do regulacji naciągu szprych. Oprócz klucza warto skorzystać ze środka silnie penetrującego, który pomoże poluzować zapieczone szprychy. Efektem centrowania jest eliminacja nawet najmniejszych ruchów koła na boki podczas jazdy.

W przypadku prostowania felg motocyklowych jest o tyle trudniej, że producenci motocykli nie dołączają do zakupionego zestawu żadnych narzędzi, które pomogłyby nam rozwiązać problem odkształconych obręczy. W takich sytuacjach warto zdać się na doświadczenie specjalistów zaopatrzonych w precyzyjne urządzenia i sprzęty.

Jeśli szukasz punktu, w którym skorzystasz z usług, takich jak prostowanie i regeneracja felg, Kraków spieszy z pomocą! Lakiernia proszkowa Stelco przy ul. Góra Libertowska 3 posiada wyspecjalizowane prostownice oraz inne urządzenia, które od wielu lat pomagają polskim kierowcom przywrócić wzorową kondycję felgom w ich autach i motocyklach. Dzięki wykonanej tu regeneracji, masz szansę cieszyć się doskonałą kondycją felg przez długie lata! Zapraszamy!