fbpx

Kwitnące wiśnie, soczyście zielona trawa, słoneczne niebo – wiosna jest pełna inspiracji! Również dla kierowców, którzy coraz częściej decydują się na zmianę koloru swoich starych felg. Jest to możliwe dzięki zabiegowi, jakim jest regeneracja felg. Kraków jest jednym z miast, w którym z łatwością z niego skorzystasz.

Felgi do wyboru, do koloru

Regeneracja FelgWśród wszystkich rodzajów felg, to właśnie wśród alusów znajdują się obręcze o niezliczonej ilości wzorów, które stanowią niezwykłą dekorację dla każdego auta. Stąd też coraz więcej kierowców, chcących wyróżnić swoje auto na tle innych pojazdów, decyduje się na montaż alusów. Jedną z ich zalet jest możliwość przemalowania ich praktycznie na każdy kolor – zarówno na stałe, jak i tymczasowo.

Czytaj więcej: Felgi aluminiowe czy stalowe – które lepsze?

Istnieje kilka technik, które pomagają osiągnąć ten cel. Do najpopularniejszych zaliczyć można malowanie proszkowe i malowanie lakierem w spray’u. Różnica między nimi jest jednak zasadnicza – choć spray pozwala na równomierne i trwałe pokrycie powierzchni, nie jest jednak w stanie dorównać jakością malowaniu proszkowemu, zwłaszcza, gdy jest ono przeprowadzane w profesjonalnym warsztacie. Gdzie taki znaleźć?

Regeneracja felg i malowanie proszkowe w Krakowie

Kraków to miasto, w którym znajdziesz wiele warsztatów wykonujących usługi związane z odnawianiem felg z malowaniem proszkowym włącznie. Jednym z nich jest lakiernia Stelco przy ul. Góra Libertowska 3. To właśnie tu przemalujesz swoje stare felgi na dowolny odcień, nadając swojemu autu niepowtarzalny charakter i zyskując przy okazji obręcze trwałe i wytrzymałe na lata.

Czytaj więcej: Felga doskonała – renowacja przez malowanie proszkowe

Jakie kolory felg są na czasie?

Jak już wspominaliśmy w jednym z naszych artykułów kolorem roku 2018 jest Ultra Violet. Ciężko jednak znaleźć na ulicach felgi, które odpowiadałyby temu odcieniowi. Najmodniejsze barwy obręczy to niezmiennie: czernie, szarości i grafity. Wszystko jednak jest kwestią gustu – jeśli lubisz odważne kolory, nie obawiaj się eksperymentować z różnymi odcieniami swoich felg!

Zobacz także:  Na jaki kolor pomalować felgi?