fbpx

Za Tobą już wizyta w myjni i regeneracja felg w warsztacie – Twoje auto lśni jak nowe, ale czujesz, że brakuje Ci czegoś WOW? Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, jak uzyskać efekt mokrej opony, który ucieszy Twoje oko, a przy okazji sprawi, że innym oko zbieleje na jego widok 🙂

regeneracja felg w warsztacieRegeneracja felg to nie wszystko

Choć regeneracja felg owocuje masą korzyści dla wyglądu i kondycji Twoich obręczy oraz opon, to jednak nie zwalnia Cię z obowiązku regularnej troski o ich stan. Dlatego wraz z opuszczeniem lakierni proszkowej, czy to w Krakowie, czy w każdym innym mieście, warto zaopatrzyć się w środki, które pomogą Ci utrzymać miłą dla oka prezencję podwozia.

Jakie środki do upiększenia opon?

By osiągnąć efekt mokrej opony na dłużej, warto sięgnąć po sprawdzone środki, do których należą między innymi nabłyszczacze. Dzięki nim opona wygląda jakby była wypolerowana na błysk i natłuszczona, a dodatkowo jest też zabezpieczona przed częścią promieniowania UV. Kierowcy często praktykują również używanie środka, jakim jest czernidło – pozwala ono tanim kosztem zabarwić na czarny kolor oponę, a często również plastikowe elementy, takie jak zderzak czy uchwyt lusterka. Należy dodać, że tanie produkty do pielęgnacji opon nie zapewnią nam oczekiwanej jakości i trwałości efektu. Warto zatem postawić na nieco droższe, acz skuteczniejsze modele.

Jak aplikować?

Podczas aplikacji nabłyszczaczy i czernideł warto uważać na to, by przypadkiem nie zabarwić również felg, zwłaszcza, gdy są tuż po regeneracji – szkoda byłoby psuć ich efektowną prezencję!

Czytaj więcej: Jak dbać o felgi po regeneracji?

Z perspektywy przyczepności opony ważne jest również, by nakładać środek na jej bok, nie zaś na czoło. W tym celu możesz używać gąbki, lub jeśli tak Ci wygodniej – spray’u.

Tyle od nas w temacie pielęgnacji opon. Interesuje Cię ten temat? A może bardziej chciałbyś skorzystać z regeneracji felg w Krakowie? Zapraszamy do naszej lakierni proszkowej przy ul. Góra Libertowska 3 – z chęcią pomożemy!