fbpx

Istnieje kilka sposobów na to, by pozbyć się mało estetycznej powłoki starego lakieru. Jednym z nich jest piaskowanie, z którego klienci chętnie korzystają w naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Właśnie o piaskowaniu oraz o dwóch innych technikach usuwania lakieru przeczytacie w niniejszym materiale.

Kiedy warto pomyśleć o usunięciu starego lakieru?

Decyzja o usunięciu starego lakieru wynikać może z wielu pobudek. Czasem jest to konieczność, zwłaszcza, kiedy dostrzeżesz pierwsze ogniska rdzy i chcesz jak najszybciej zainterweniować, stosując solidne zabezpieczenia antykorozyjne. Powodem mogą być także wady lakieru czy uszkodzona karoseria. Bywa jednak i tak, że główną motywacją dla usunięcia lakieru jest zwyczajna chęć zmiany koloru auta. Niezależnie, z jakiego powodu decydujesz się na to posunięcie, do wyboru masz 3 drogi realizacji swojego planu.

piaskowanie lakier samochodPiaskowanie

Piaskowanie to skuteczna i sprawdzona metoda, która pomaga utrzymać nadwozie w perfekcyjnym stanie. Dzięki niej z łatwością usuniesz starty, nieestetyczny lakier, a także pozbędziesz się problematycznych ognisk korozji. Sposób ten wykorzystuje do czyszczenia powierzchni drobinki ścierniwa aplikowane specjalnym pistoletem. Po jego zastosowaniu otrzymujemy blachę pozbawioną korozji.

Szlifowanie

Innym sposobem na pozbycie się lakieru jest szlifowanie, które wykonuje się za pomocą specjalnych urządzeń, tj. szlifierki kątowe. Stosując tę metodę, najpierw należy wyczyścić powierzchnię papierem o grubym ziarnie, a następnie przeprowadzić czynności wykańczające z pomocą papieru o grubości ziarna P180-220.

Środki chemiczne

Najłatwiejszą, ale i najmniej polecaną metodą usuwania lakieru z auta jest zastosowanie specjalnych środków chemicznych. W tym przypadku wystarczy pokryć powierzchnię danym środkiem, a po odczekaniu chwili mechanicznie usunąć lakier. Trzeba jednak zaznaczyć, że wada ta ma poważną wadę: jeśli po wszystkim środek nie zostanie dokładnie usunięty, samochód zostanie zaatakowany przez korozję, o czym dowiesz się niestety dopiero za jakiś czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy piaskowaniu, zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco w Krakowie!