fbpx

Wiosna rozgościła się na dobre, a upalna pogoda sprzyja bliższym i dalszym podróżom. Co zrobić, by podczas każdego wyjazdu felgi zachwycały estetyczną i nienaganną prezencją? Jeśli obręcze są już wiekowe i nieco zniszczone, postaw na zabieg, jakim jest regeneracja felg. Kraków to jedno z wielu miast, w których skorzystasz z zabiegów tego rodzaju. Jeśli jednak obręcze są nowe lub świeżo po odnowieniu, a mimo tego ich wygląd odbiega od ideału, może warto zainwestować w klocki bezpyłowe?

felgaSkąd biorą się zanieczyszczenia na felgach?

Pył, od którego brudzą się obręcze pochodzi od klocków hamulcowych, które są wykonane z różnych materiałów, takich jak chociażby węgiel czy grafit. Podczas eksploatacji klocki te ścierają się, czego skutkiem ubocznym jest opadanie na felgi drobnego pyłu, który osadza się głównie po wewnętrznej ich stronie. Ponieważ pył z klocków jest mocno rozgrzany, po osadzeniu dość szybko ulega zapieczeniu, co sprawia, że bardzo trudno jest go usunąć. Jest jeden sposób, by się z tym uporać.

Klocki bezpyłowe – co to takiego?

Rozwiązaniem, które pomoże uporać się z zanieczyszczeniami pyłem z tradycyjnych klocków hamulcowych jest zastosowanie klocków wykonanych z innych materiałów. Przykładem mogą być klocki ceramiczne skonstruowane z tworzywa sztucznego i miedzi. Ich zaletą jest m.in. to, że emitują dużo mniejszą ilość pyłu. Dodatkowym atutem jest łatwe usuwanie powstałych już zanieczyszczeń. To jednak nie wszystkie korzyści, jakie płyną z klocków ceramicznych. Wyróżnia je ponadto wysoka odporność na działanie wysokich temperatur, a także wydłużenie żywotności tarcz hamulcowych.

Więcej na temat sprawdzonych sposobów na piękne, czyste i zadbane felgi dowiesz się z naszych pozostałych artykułów. Pamiętaj również, że w każdej chwili możesz skorzystać z regeneracji felg w Krakowie – wystarczy, że odwiedzisz naszą lakiernię Stelco przy ul. Góra Libertowska 3. W naszym zespole pracują doświadczone i wykwalifikowane osoby, które przywrócą obręczom w Twoim aucie wzorową kondycję. Zapraszamy! W razie pytań, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 731 290 490.