fbpx

Przed przystąpieniem do intensywnych prac w ogrodzie czy na roli warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu maszyn do pracy. W grę wchodzi nie tylko ich odkurzenie czy wyszorowanie, ale również odnowienie za pomocą specjalistycznych technologii, takich jak np. malowanie proszkowe.

malowanie proszkowe maszyn rolniczychCzym malować maszyny rolnicze?

Rynek obfituje w wiele różnych farb, jednak nie wszystkie nadają się do krycia ciągników, kosiarek i innych maszyn wykorzystywanych w rolnictwie, gdzie występuje duże zagrożenie zarysowań, zniszczeń, otarć, obić, itp. Odpowiednio dobrane farby pomogą uchronić się przed tego rodzaju zjawiskami, nie niwecząc przy tym wysiłku włożonego w remont maszyny. Na czele farb, które idealnie nadają się do takich wyzwań są farby proszkowe, które oprócz doskonałego zabezpieczenia stanowią dodatkowo efektowną truskawkę na torcie remontu maszyny.

Malowanie proszkowe maszyn krok po kroku

Zanim dojdzie do aplikacji farb proszkowych, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Kluczem jest tu oczyszczenie powierzchni z warstw starego lakieru, a także dokładne jej wygładzenie. W tym celu warto skorzystać ze skutecznej technologii piaskowania. Dopiero tak przygotowana powierzchnia maszyny nadaje się do aplikacji farb proszkowych. Jak to wygląda? Najpierw należy nałożyć warstwę podkładową, np. dwuskładnikowy podkład epoksydowy, który idealnie przylega do krytej powierzchni, stanowiąc przy tym perfekcyjne zabezpieczenie antykorozyjne. Kolejny krok to nałożenie farby proszkowej, podczas którego należy ściśle przestrzegać określonych zasad i warunków, które pomogą uchronić się przed błędami aplikacji.

Czytaj więcej: Malowanie proszkowe bez błędów