fbpx

Być kierowcą w Polsce to dopiero wyzwanie! Trudne warunki na drogach, niedoskonałości nawierzchni, dające w kość warunki atmosferyczne – nie trudno w takiej sytuacji o wyszczerbienie czy pogięcie felg. Co wówczas robić? Oddać obręcze na złom? Niekoniecznie. Przeczytaj, kiedy możesz skorzystać z usługi prostowania felg.

prostowanie felgiProstowanie felg – kiedy skorzystać?

Felgi są wykonane z materiałów, które wykazują mniejszą lub większą plastyczność. Dzięki temu gdy siła X wygnie obręcz, odpowiednia siła Y jest w stanie przywrócić jej dawny kształt. Z naszego wieloletniego doświadczenia, jakie nabyliśmy wykonując usługi regeneracji felg w Krakowie, możemy śmiało stwierdzić, że najprostsze do wyprostowania są felgi stalowe, które nie mają skłonności do pękania, jak to często bywa w przypadku felg z aluminium.

Prostować można jednak zarówno felgi stalowe, jak i aluminiowe – najważniejszym kryterium, które kwalifikuje lub dyskwalifikuje obręcz do naprawy, jest poziom jej uszkodzenia. Jeśli została ona odkształcona w osi pionowej, jesteśmy praktycznie na straconej pozycji. Mniejsza skala uszkodzeń daje jednak szansę na przywrócenie jej pierwotnej świetności – wymaga bowiem mniejszego zakresu prac i mniejszej ingerencji w metal.

Prostowanie felg – jak to wygląda?

W procesie prostowania felg korzystamy z odpowiednio wyprofilowanych łap i podpórek, które mają za zadanie oddziaływać ogromną siłą na zgiętą obręcz. Wszystko odbywa się pod kontrolą maszyn, które analizują krzywiznę felg laserowo, gwarantując wysoką precyzję wykonania usługi. Wykonanie prostowania felgi trwa kilka godzin i kosztuje zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, czyli niekiedy kilkakrotnie mniej niż zakup nowych felg. Właśnie dlatego prostowanie i regeneracja felg, o ile wykonane w sprawdzonych warsztatach (takich jak Stelco w Krakowie), to znakomita okazja, by zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie i komforcie jazdy.

Chcesz skorzystać z usług prostowania i regeneracji felg w Krakowie? Zapraszamy do naszej lakierni proszkowej Stelco, przy ul. Góra Libertowska 3. Nasi pracownicy nie jedno już widzieli, nie jedno też naprawili. Jeśli chcesz być pewien, że wszystkie naprawy zostaną przeprowadzone skrupulatnie i na medal – powiesz je im! Zapraszamy! 🙂