fbpx

Korozja niczym zmarszczki – pojawiają się niespodziewanie, a ich powstanie jest wręcz nieuniknione. Na szczęście, zarówno z jednym, jak i drugim można walczyć. Jeśli chodzi o felgi pomocnym w tej walce orężem są zabiegi z zakresu regeneracji felg – z piaskowaniem na czele.

piaskowanie lakier samochodKiedy felgi wymagają regeneracji?

Historia z korozją zaczyna się zazwyczaj od niepozornego osadu tudzież pęcherzyków, z którymi można sobie poradzić samodzielnie lub w odpowiednim punkcie, np. w lakierni proszkowej Stelco w Krakowie. Pracujący tu eksperci są w stanie precyzyjnie usunąć rdzę poprzez piaskowanie i zabiegi regeneracji felg, które przywracają obręczom perfekcyjną kondycję.

Znacznie gorzej jest, kiedy ogniska korozji są mocno rozprzestrzenione, powodując niebezpieczne wgłębienia w obręczach. Takie wady prowadzą niechybnie do powstania dziur oraz pęknięcia felgi, co podczas jazdy jest nie mniej groźne niż wystrzał opony. Czy obręcze w takim stanie nadają się jeszcze do naprawy? Raczej nie. Choć warto skonsultować to z ekspertami – nasi pracownicy naprawili już niejeden ciężki przypadek.

Piaskowanie felgi – jak przebiega?

Jeśli felga została zakwalifikowana do naprawy, pierwszy etap prac nad jej odnowieniem polega na precyzyjnym oczyszczeniu jej powierzchni. W tym celu sięga się po najskuteczniejszą metodę jaką jest piaskowanie. Dzięki niemu obręcz odzyskuje jednolitą, gładką powierzchnię, zostając przy tym pozbawiona wszelkich zabrudzeń, otłuszczeń, starego lakieru, itp. Bez takiego przygotowania powierzchni niemożliwe byłoby podjęcie kolejnych czynności z zakresu regeneracji felg.

Na czym polega piaskowanie? W procesie wykorzystuje się strumień sprężonego powietrza, w którym znajduje się ścierniwo z wodą i materiałem antykorozyjnym. Całość przebiega z wykorzystaniem urządzeń, takich jak np. pistolet do piaskowania lub specjalne piaskarki. Po zakończeniu czynności piaskowania, felga nadaje się już do malowania.

Piaskowanie felg w Krakowie

Jeśli chcesz przeprowadzić piaskowanie i regenerację felg w Krakowie, zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco, która jest zlokalizowana przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie. Oprócz felg piaskuje się tu również inne powierzchnie, takie jak np. drewniane meble czy kamienie wykorzystywane wokół domów.