fbpx

W niniejszym materiale rozprawimy się z pytaniami, które najbardziej nurtują kierowców. Które felgi wybrać? Gdzie przeprowadzić regenerację? Po przeczytaniu tekstu wszystko stanie się jasne, a temat obręczy już nigdy nie spędzi Ci snu z powiek. Brzmi obiecująco? Zapraszamy do lektury!

pytania o felgi1. Stalowe czy aluminiowe?

Odwieczny dylemat: wybrać felgi aluminiowe czy stalowe? Wśród kierowców wielu jest zwolenników stanowiska, zgodnie z którym najlepsze na lato są felgi aluminiowe, zimą zaś warto postawić na felgi stalowe. Odpowiedź nie jest jednak tak prosta. Zarówno obręcze ze stali, jak i z aluminium mają swoje plusy i minusy, a decyzja, które z nich wybierzesz powinna być poprzedzona analizą własnych potrzeb i budżetu. Warto wiedzieć, że felgi aluminiowe są droższe od swoich stalowych konkurentek, kosztowna jest również ich ewentualna naprawa. Z koli felgi stalowe mają wyższą masę, która może wpływać na obniżenie komfortu jazdy.

2. Jakie felgi na zimę?

Które z felg: stalowe czy aluminiowe, są lepsze w zimowych warunkach? Wielu kierowców wybiera na ten okres felgi stalowe, trwając w przekonaniu, że alusy szybciej ulegają korozji. Nie zawsze jest to jednak prawda – felgi aluminiowe mogą być bowiem doskonale zabezpieczone przed takimi sytuacjami. Nie istnieją zatem przeciwwskazania, by używać ich w czasie zimy. Zdecydowanie odradzane w tym okresie są za to felgi polerowane i chromowane.

Czytaj więcej: Felgi stalowe i aluminiowe – które z nich są lepsze zimą?

3. Co zrobić, by felgi służyły Ci przez długie lata?

To, na czym każdy kierowca powinien skupić uwagę podczas eksploatacji felg, to dbanie o ich czystość. Brud jest czynnikiem, który przyspiesza powstanie korozji, a co za tym idzie – szybsze zużycie obręczy. Jak zatem dbać o felgi? Na rynku dostępne są środki, które ułatwiają utrzymanie ich w czystości. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.

4. Co zrobić z uszkodzoną felgą?

A kiedy dostrzeżesz pierwsze ogniska korozji lub inne uszkodzenia… co wtedy? Czy to czas na zakup nowego kompletu obręczy? Niekoniecznie. Skorzystaj z usługi, jaką jest regeneracja felg. Kraków to miasto, w którym znajdziesz profesjonalną lakiernię proszkową Stelco, która od lat zajmuje się odnawianiem starych i uszkodzonych obręczy. Przekonaj się o tym na własnej… feldze! 🙂 Zapraszamy na ul. Góra Libertowska 3!