fbpx

Polskie drogi potrafią rozsierdzić nawet najbardziej cierpliwych kierowców. Szczególnie irytujące są pełne szczelin drogi gminne, które oprócz zmniejszonego komfortu jazdy owocują zniszczeniami auta. A kiedy pojawiają się uszkodzenia, nieunikniona jest wizyta w warsztacie i skorzystanie z napraw, takich jak prostowanie czy regeneracja felg.

Jak jakość drogi wpływa na samochód?

felgi kontra drogiMimo wielu inwestycji w drogi, nawierzchnie tras w Polsce pozostawiają wiele do życzenia. Najtrudniej jest w miastach, w których zniszczenia pojawiają się najczęściej. Do ich powstania przyczynia się między innymi występowanie zatorów drogowych, a także liczne studzienki i kratki kanalizacyjne. Problemem są również koleiny i wynikające z braku krawężników zapadanie się jezdni w skrajniach. Jeżdżąc takimi trasami, kierowcy narażają się na poważne uszkodzenia podzespołów zawieszenia, drążków kierowniczych, amortyzatorów, a także felg.

Regeneracja felg zniweluje skutki jazdy po nierównym drogach?

Kiedy zaobserwujesz pierwsze symptomy uszkodzeń, czym prędzej zgłoś się z nimi do warsztatu! W przypadku felg polecamy zabiegi, takie jak prostowanie czy regeneracja felg. Kraków – tu znajduje się lakiernia proszkowa Stelco, gdzie z powodzeniem z nich skorzystasz. To tu najpierw dokładnie wyczyścimy powierzchnię obręczy za pomocą specjalistycznego sprzętu wysokociśnieniowego, a następnie przeprowadzimy wszystkie konieczne zabiegi z zakresu regeneracji felg: spawanie, toczenie frontów, malowanie proszkowe, itp. zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Zobacz także: Regeneracja felg i toczenie frontów – co powinieneś o nich wiedzieć?