fbpx

Uszkodzenie rozrusznika, akumulatora, elementów zawieszenia – czy wymaga zakupu nowych części? A co z obręczami? Czy regeneracja felg pomoże Ci przywrócić kondycję wyeksploatowanym elementom? O tym, czy wszystkie części nadają się do renowacji, dowiesz się z niniejszego materiału

Regeneracja czy wymiana?

felgiRegeneracja to popularny sposób na redukcję kosztów, związanych z naprawami i wymianą części na nowe. Czy zawsze się sprawdza? Czy każdą część możesz w ten sposób odnawiać? W większości przypadków tak. W ten sposób z powodzeniem przywrócisz kondycję rozrusznika, alternatora, a nawet turbosprężarki. Wymiana tych części to koszt rzędu -set złotych, regeneracja daje Ci więc pole do dużych oszczędności bez uszczerbku na bezpieczeństwie i komforcie jazdy.

Czy zregenerowane części działają jak nowe? Tak! Nie dość, że odzyskują one nienaganną kondycję, to jeszcze zyskują dodatkowe zabezpieczenie przed korozją, jakie zapewnia im malowanie proszkowe. Warto jednak pamiętać, że są części, których zregenerować się nie da. Należą do nich między innymi świece zapłonowe, a także niektóre elementy układu hamulcowego. Uszkodzenie tych elementów skutkuje koniecznością zakupu nowych modeli.

Regeneracja felg – czy to się opłaca?

Felgi są jedną z części, które najczęściej są poddawane regeneracji. Element ten jest najbardziej narażony na uszkodzenia wywołane niedoskonałościami polskich dróg, w związku z czym szybciej się eksploatuje i ulega uszkodzeniom. Na szczęście regeneracja felg jest skutecznym sposobem na przywrócenie im perfekcyjnego stanu, który pamiętasz jeszcze z czasów ich lśniącej nowości. W porównaniu do zakupu nowych obręczy, odnowienie starych kosztuje Cię średnio kilkukrotnie mniej, a efekt jest niemal taki sam: błyszcząca i sprawna felga odporna na korozję i gotowa do przemierzania setek kilometrów.

Jeśli chcesz poddać regeneracji swoje felgi i szukasz odpowiedniego warsztatu w Krakowie, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej Stelco, która mieści się przy ul. Góra Libertowska 3.