fbpx

Czy zabieg odnawiania obręczy można przeprowadzić samodzielnie w przydomowym warsztacie? Kwestię tę wyjaśniamy w poniższym materiale.

Regeneracja felg na własny rachunek

Felgi w Twoim aucie są odrapane lub porysowane? Jeśli uszkodzenia nie są poważne, możesz pokusić się o ich samodzielną regenerację (zobacz: Po czym rozpoznać uszkodzoną felgę? ). Musisz jednak wiedzieć, że przeprowadzenie tego procesu na własny rachunek jest bardzo czaso- i energochłonne. Od czego zacząć? W pierwszej kolejności należy zdemontować koła z samochodu, a następnie zdjąć opony z obręczy, co ułatwi i przyspieszy naprawę. Następny etap to czyszczenie felg z zabrudzeń oraz ich szlifowanie. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, możesz szlifować powierzchnię aż do ostatniej warstwy lakieru. Tak wypolerowane felgi wystarczy już tylko pokryć farbą. Najlepiej zrobić to stosując technologię malowania proszkowego. Dzięki temu zapewnisz sobie długotrwale i pomyślne użytkowanie obręczy. Niestety, w przydomowych warsztatach trudno o odpowiedni sprzęt do lakierowania proszkowego. To jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na regenerację felg w profesjonalnym warsztacie.

Regeneracja w profesjonalnym warsztacie

regeneracja felgRegeneracja felg w profesjonalnym warsztacie ma sporo plusów. Jednym z nich jest to, że masz pewność, że obręcze zostały pozbawione wszelkich uszkodzeń i precyzyjnie odnowione, co daje Ci duży komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Dodatkowo oszczędzasz czas, wysiłek, a często również i środki. Wizyta w lakierni jest bowiem częstokroć tańsza niż zakup wszelkich potrzebnych do regeneracji narzędzi i preparatów. Decydując się na regenerację felg w Krakowie, w naszej lakierni proszkowej, możesz również liczyć na efekt WOW. Stosując odpowiednie techniki jesteśmy bowiem w stanie uzyskać na Twoich obręczach ciekawe wzory i kolorystykę, które wyróżnią Twój samochód na tle wszystkich innych na ulicy.
Czytaj więcej: Malowanie proszkowe z kameleonem i krokodylem w tle