fbpx

Jak zniwelować niedoskonałości elementów stalowych, takich jak np. felgi, części mebli ogrodowych czy roweru? Najlepszym sposobem na oczyszczenie tego rodzaju powierzchni jest piaskowanie. Kraków jest natomiast miastem, w którym z powodzeniem je uskutecznisz. Więcej szczegółów poniżej.

Piaskowanie w pigułce

Piaskowanie konstrukcji stalowych to zabieg mający na celu oczyszczenie elementów z rożnego rodzaju zabrudzeń, otłuszczeń i nierówności. By było to możliwe, na odnawianą powierzchnię należy skierować pod odpowiednim ciśnieniem materiały ścierne, zwane również ścierniwami.

Czytaj również: Jakie mamy rodzaje ścierniw

W efekcie powstaje gładka powierzchnia, która jest idealnie przygotowana do dalszej renowacji.

Piaskowanie – jakie urządzenia są potrzebne?

Piaskowanie StaliW zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni oraz oczekiwanych efektów piaskowanie może bazować różnych materiałach. Piaskowanie w domowych warunkach może być przeprowadzone z udziałem papieru ściernego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka metoda czyszczenia nie jest skuteczna w przypadku elementów o dużej ilości wgłębień i bardziej skomplikowanej budowie. W przypadku takich powierzchni należy sięgnąć po bardziej specjalistyczne urządzenia, w które są wyposażone profesjonalne warsztaty, np. nasza lakiernia proszkowa w Krakowie. Do takich sprzętów zaliczyć można m.in. specjalne piaskarki, pistolety czy kompresory do piaskowania.

Jeśli zależy Ci na szybkim i profesjonalnym oczyszczeniu stalowych felg, mebli ogrodowych, rowerów lub innych metalowych elementów, zapraszamy do nas! Od lat z pasją i zaangażowaniem zajmujemy się odnawianiem tego rodzaju powierzchni, bazując na wysokiej klasy sprzęcie oraz doświadczeniu i kwalifikacjach naszej kadry. Zapraszamy do naszej lakierni proszkowej, która znajduje się przy ul. Góra Libertowska 3. Jesteśmy również dostępni online – jeśli masz do nas pytanie, wyślij je mailem.