fbpx

Na odporne na wilgoć meble wcale nie trzeba wydawać dużych sum pieniędzy. Wystarczy, że swoje stare krzesła i stoły pomalujesz odpowiednimi farbami, a będziesz zachwycać się ich atrakcyjnym wyglądem przez dalszy okres użytkowania. Jakie farby wybrać, by cieszyć się takim efektem? Sięgnij po farby proszkowe lub… udaj się do lakierni, w której fachowcy profesjonalnie zajmą się renowacją Twoich mebli.

Dlaczego warto malować proszkowo meble ogrodowe?

Malowanie proszkowe znane jest ze swoich antykorozyjnych właściwości. Dzięki nim metalowe elementy narażone na działanie opadów lub wilgoci zachowują pełnię swoich walorów funkcjonalnych i dekoracyjnych. Właśnie dlatego technologia proszkowa jest bez wątpienia najlepsza, jeśli chodzi krycie krzeseł, ławek i innych mebli, które znajdują się w ogrodzie.

Czytaj więcej: Zalety malowania proszkowego

Warto wiedzieć, że abezpieczenie przed korozją mebli ogrodowych jest ważne w okresie wiosenno-letnim, ale jego korzyści dostrzeżesz również zimą.

Zobacz: Malowanie proszkowe pomoże Twoim meblom ogrodowym przetrwać zimę

Jak pomalować proszkowo meble ogrodowe?

malowanie proszkowe mebliBy zabezpieczyć elementy architektury ogrodowej przed rdzewieniem, należy zadbać o odpowiednią aplikację farb proszkowych. Zanim jednak dojdzie do tego etapu, konieczne jest precyzyjne oczyszczenie malowanych elementów. W tym celu warto skorzystać z dobrodziejstw technologii piaskowania, która umożliwia pozbycie się wszelkich nierówności, zabrudzeń i otłuszczeń z powierzchni. W kolejnym etapie, malowany element poddawany jest fosforanowaniu żelazowemu, dzięki któremu zyskuje on jeszcze większą ochronę przed korozją. Wisienką na torcie prac nad kryciem metalowych elementów ogrodowych jest umieszczenie ich w specjalnym piecu z termoobiegiem. Tu nałożona uprzednio farba proszkowa jest nagrzewana, a następnie ulega stopieniu i polimeryzacji. Otrzymana w ten sposób powłoka jest odporna na korozję, a także na chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Chcesz pomalować proszkowo meble ze swojego ogrodu? Zgłoś się do najlepszej lakierni proszkowej w Krakowie! Czekamy na Ciebie przy ul. Góra Libertowska 3!