fbpx

Piaskowanie jest popularną metodą czyszczenia powierzchni, która przygotowuje ją do dalszych zabiegów, takich jak np. malowanie proszkowe. Ile kosztują tego rodzaju usługi w Krakowie? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym materiale.

Piaskowanie w Krakowie – cena

piaskowanie staliZasada jest prosta: im lepsze mają być efekty, tym więcej za nie zapłacisz. Koszt piaskowania jest zatem zależny od oczekiwanej klasy, a klasa to nic innego, jak stopień czystości stali. W naszej lakierni proszkowej oferujemy czyszczenie stali do następujących klas:

SA1 – klasa bazuje na zgrubnej obróbce strumieniowo-ściernej, jej efektem jest powierzchnia pozbawiona tłuszczu, pyłu oraz słabo przylegającej farby. Za tę usługę zapłacisz u nas 10-30zł/m2.
SA2 – stal obrabiana w ten sposób nie ma większych śladów zgorzeliny walcowniczej, rdzy ani powłoki malarskiej. Koszt zabiegu oscyluje wokół 20-40zł/m2.
SA2,5 – jest to najczęściej wymagana przez producentów farb obróbka strumieniowo-ścierna: po jej przeprowadzeniu pozostają jedynie drobne ślady zanieczyszczeń w postaci plamek w kształcie kropel lub pasków. By uzyskać taki efekt, zapłacisz ok. 30-60zł/m2.
SA3 – ten rodzaj piaskowania pozwala uzyskać stal czystą. Jej powierzchnia musi mieć jednolitą metaliczną barwę, a koszt jej uzyskania wynosi ok. 40-90zł/m2.

Piaskowanie innych elementów

Piaskować możemy nie tylko stal. W naszych artykułach wspominaliśmy niejednokrotnie o możliwości wykorzystania tej technologii w czyszczeniu powierzchni z innych materiałów, np. z drewna. Precyzyjne oczyszczanie z naniesionych powłok starych zniszczonych struktur drewna to również nasza codzienność. Efekty naszych prac możesz obejrzeć w galerii zdjęć.

Profesjonalne piaskowanie w Krakowie

Jeśli chcesz skorzystać z usług piaskowania w Krakowie, odwiedź lakiernię proszkową Stelco. Oferujemy fachową pomoc przy czyszczeniu stali oraz drewna, zapewniając przy tym wysoką jakość obsługi oraz konkurencyjne ceny. Nasza siedziba mieści się przy ul. Góra Libertowska 3. W razie pytań, skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer telefonu: 731 290 490.