fbpx

Felga, jak każda część samochodu, uszkadza się pod wpływem różnego rodzaju czynników. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by przywrócić im dawną sprawność, np. poprzez regenerację felg. Co jednak zrobić, by do tych uszkodzeń nie dopuścić? Najlepiej dowiedzieć się, które awarie zdarzają się najczęściej i jak ich unikać. O tym piszemy poniżej.

Najczęściej spotykane uszkodzenia obręczy

korozja 1. Korozja
Materiały, z których zbudowana jest felga wchodzą w reakcje z tlenem, tworząc warstewkę tlenku, która chroni powierzchnię przed korozją. Są jednak sytuacje, w których dochodzi do naruszenia tej warstewki. Dzieje się to np. w środowisku silnie kwasowym. Objawy korozji bardzo łatwo dostrzec gołym okiem: powłoka ulega zmatowieniu, a na jej powierzchni tworzy się czarny nalot o nieestetycznym wyglądzie. Jak się uporać z tego rodzaju defektem? Nasza propozycja to regeneracja felg.
Czytaj: Regeneracja felg – niezawodny sposób na korozję

2. Problemy z lakierem

Wśród typowych uszkodzeń felg wymienić można również trudności z przyczepnością lakieru, co objawia się odczepianiem się dużych płatów farby z powierzchni. Efekt, jak można się łatwo domyślić, jest raczej mało estetyczny. By uniknąć tego rodzaju problemów, zgłoś się do sprawdzonej lakierni proszkowej, gdzie od początku procesu aż do jego końca dba się o każdy detal związany z prawidłowym nałożeniem lakieru. W efekcie nie odchodzi on od powierzchni obręczy.

3. Awarie podczas demontażu i montażu opon

Uszkodzenia felg zdarzają się również podczas różnego rodzaju napraw, kiedy zachodzi konieczność zdemontowania i ponownego zamontowania opony. Może wówczas dojść do zarysowań lub innych awarii o negatywnym wpływie na estetykę i komfort jazdy. W takich sytuacjach również należy zgłosić się do specjalistów, którzy ocenią stan uszkodzenia felgi i zastosują w razie potrzeby odpowiednie środki zaradcze, np. regenerację felg.

Pozostałe uszkodzenia felg wraz ze sposobami na ich uniknięcie i naprawę (regenerację felg) przedstawmy w kolejnym materiale. A w razie pytań lub wątpliwości, służymy poradą w naszym warsztacie w Krakowie przy ul. Góra Libertowska 3 a także pod nr tel. 731 290 490.