fbpx

Fundacja Mirpuri we współpracy z jednym z producentów farb proszkowych wdrożyła w życie projekt, który ma na celu nieść ludziom przesłanie o konieczności ratowania raf koralowych. Na czym ów projekt polega? O tym piszemy poniżej.

Malowanie proszkowe samolotu

samolot pomalowany proszkowo„Safe the Coral Reefs” to kampania będąca inicjatywą portugalskiej fundacji proekologicznej, która zaangażowała również do współpracy czołowego producenta farb proszkowych – firmę AkzoNobel. Projekt polegał na pomalowaniu samoloty należące do Hi-Fly zostały pomalowane specjalnymi farbami proszkowymi, które barwą przypominają rafę koralową. Po jednej stronie maszyny widać piękny ocean zachwycającą zdrową florą i fauną. Druga strona samolotu przedstawia natomiast smutny widok środowiska koralowego pogrążonego w zniszczeniu. Do tej kompozycji użyto 19 kolorów, część z nich powstała na specjalne zamówienie.

Malowanie proszkowe – jak przyczynia się do ochrony środowiska?

To nie przypadek, że to właśnie farby proszkowe zostały wykorzystane w kampanii „Safe the Coral Reefs”. O ich ekologicznych właściwościach pisaliśmy Wam już niejednokrotnie.

Zobacz: Malowanie proszkowe w służbie ekologii

Ich największą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników, nie emitują szkodliwych lotnych związków organicznych, dzięki czemu nie niszczą one powłoki ozonowej Ziemi. Dodatkowym atutem tej technologii jest również zdecydowanie niższa ilość zużytej podczas procesu energii, a także możliwość ponownego wykorzystania farby która nie osiadła na malowanym elemencie. Dzięki temu malowanie proszkowe jest nie tylko przyjazne dla środowiska i zdrowia ludzi, ale także dla portfela.

Jeśli chcecie skorzystać z ekologicznych i ekonomicznych właściwości farb proszkowych, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie, gdzie od lat realizujemy zamówienia na malowanie proszkowe elementów przemysłowych, kształtowników oraz indywidualnych projektów przygotowanych na indywidualne zamówienia.