fbpx

Co zrobić, by wykonane z różnych materiałów drzwi lub meble zyskały piękny i efektowny wygląd drewna, a dodatkowo również przypominały drewno w dotyku? Z pomocą przychodzą specjalne powłoki proszkowe, które imitują drewno. Więcej na ich temat przeczytacie poniżej.

Powłoki proszkowe z efektem drewna

Powłoki, które imitują usłojenie drewna zostały opracowane w technologii Decoral System, która umożliwia przebarwienie powierzchni pomalowanego proszkowo elementu tak, by przypominał drewno. Sekretem innowacyjnego produktu jest skład, który bazuje na żywicach aminowych. Powłoki są dostępne zarówno w kolorach metalicznych, jak i jednolitych, który z łatwością dopasujesz do własnych preferencji. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykonane z różnych materiałów przedmioty z Twojego otoczenia zyskają efektowny wygląd drewna o wysokich walorach dekoracyjnych.

Nałożenie powłoki imitującej drewno w 3 krokach

By nałożyć imitującą drewno powłokę na pomalowaną proszkowo powierzchnię należy postępować według następującego schematu:

1) W pierwszej kolejności należy element owinąć element folią z wzorem drewna,

2) Po nałożeniu folii, zostaje z niej wyssane powietrze, po czym następuje włożenie detalu do pieca, gdzie zostanie poddany działaniu wysokiej temperatury, co inicjuje proces sublimacji.

3) Ostatni etap to przeniknięcie wzoru z folii w wiązania podkładu proszkowego, po czym następuje schłodzenie detalu i zdjęcie z niego folii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat technologii malowania proszkowego, zajrzyj do sekcji „Lakiernia” na naszej stronie. Wszelkich potrzebnych informacji udzielimy Ci również osobiście, jeśli odwiedzisz nas przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego. Nasz doradca dyżuruje pod numerem telefonu: 731 290 490.