fbpx

W procesie malowania proszkowego natknąć się można na trudności, które objawiać się mogą różnego rodzaju defektami, takimi jak rybie oczy czy zacieki i zmatowienie. Nie można nie wspomnieć przy tym o innym problemie, który nie omija mniej doświadczone osoby stosujące tę technikę malowania. Mowa o kiepskim przyleganiu farby po podłoża. Co jest tego przyczyną? Jak temu zapobiegać? O tym poniżej.

Kiedy farba proszkowa nie przylega: przyczyny

przyleganie farby - problemyProblem przylegania farby czy rozsypywania się proszku po kabinie lakierniczej nie trudno zauważyć. Defekt ten objawia się różną grubością powłoki i nieregularną powierzchnią, co skutkuje mało estetyczną prezencją i większym narażeniem na uszkodzenia – zwłaszcza w miejscach, które farba niedostatecznie pokryła. Dlaczego dochodzi do tego rodzaju sytuacji? Powodów może być kilka:
– niedostateczne uziemienie,
– pokryte farbą wieszaki,
– niewłaściwa regulacja używanego do aplikacji pistoletu,
– zbyt duża ilość farby, która pochodzi z odzysku,
– korzystanie z farby do malowania elektrostatycznego w systemie Tribo,
– nadmiar drobnych cząsteczek w farbie.

Kiedy farba proszkowa nie przylega: jak temu zapobiec?

By nie dopuścić do zaognienia problemu, jakim jest kiepskie przyleganie farby do podłoża, należy:
– dokładnie sprawdzić uziemienie,
– podmienić pokryte farbą wieszaki na nowe modele,
– zmodyfikować ustawienia pistoletu,
– ograniczyć ilość używanej farby z odzysku,
– korzystać z odpowiednich farb dedykowanych dla określonych metod aplikacji.

Malowanie proszkowe bez problemów z przyleganiem: gdzie?

Jeśli chcesz skutecznie uniknąć problemów z kiepskim przyleganiem farby proszkowej, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy zasady poprawnej aplikacji mogliby recytować obudzeni w środku nocy. Gdzie ich znajdziesz? To proste! Odwiedź najlepszą lakiernię proszkową w Krakowie, czyli Stelco znajdujące się przy ul. Góra Libertowska 3. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat oferty, skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod nr tel. 731 290 490. Zapraszamy!