fbpx

Jak grzyby po deszczu! Na rynku malowania proszkowego obserwujemy wysyp nowych technologii, dzięki którym jakość farb proszkowych stale się zwiększa, a wachlarz ich zastosowań bez ustanku poszerza. W ostatnim czasie największy akcent kładziono na obszar farb proszkowych przeznaczonych do krycia powierzchni wrażliwych na temperaturę.

Malowanie proszkowe a temperatura podłoża

malowanie podłożą: temperatura podlozaTemat malowania proszkowego podłoży wrażliwych na temperaturę jest obecny w branży od lat. Ośrodki badawcze nieustannie pracują nad technologiami, które mogłyby ułatwić krycie powierzchni, takich jak płyty MDF. Dzięki temu technologia znalazłaby szersze zastosowanie w produkcji mebli.

Czytaj więcej: Malowanie proszkowe płyt MDF

By osiągnąć ten cel, stale pracuje się nad technologiami, dzięki którym możliwe byłoby sieciowanie farby w niskich temperaturach. Na rynku znajdują się już spoiwa, które pozwalają otrzymać formuły ulegające sieciowaniu już w temperaturze ok. 135 stopni Celsjusza. I to w zaledwie 5 minut! Najnowsze technologie pozwalają również na sieciowanie podczerwienią. Z pomocą tej metody uzyskuje się powłokę z teksturą, co może nieść ze sobą dodatkowe walory wizualne.

Powłoki, które same się naprawiają

Wyobraź sobie, że ryzy na karoserii Twojego nowego samochodu znikną same – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czyż życie nie byłoby wówczas o wiele piękniejsze i łatwiejsze? Na szczęście taki scenariusz staje się coraz bardziej realny – nowe technologie w malowaniu proszkowym dysponują już tego rozwiązaniem, jakim są powłoki samonaprawiające się. Dzięki niemu rysy z powierzchni same znikają, a na szczelinach w obrębie powłoki tworzą się mostki, które znacząco opóźniają pojawienie się pierwszych oznak korozji.

Przyszłość należy do malowania proszkowego

Najnowsze technologie powoli opanowują branżę malowania proszkowego. Dzięki temu proszkowa metoda malowania staje się coraz bardziej atrakcyjna – zarówno dla wielkich firm, jak i prywatnych użytkowników. Więcej na temat zalet farb proszkowych oraz korzyści płynących z ich zastosowania przeczytasz w naszych artykułach.

Zobacz: Zalety lakierowania proszkowego