fbpx

Powroty z wakacyjnych urlopów są trudne – również dla Twojego samochodu. Wielokilometrowe wojaże z pewnością odbiły się na jego wyglądzie, a także na kondycji poszczególnych jego części, np. felg. Regeneracja felg to jednak ostateczność. Zanim się na nią zdecydujesz, przeprowadź szybką konserwację w zaciszu swojego domowego garażu. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z poniższego materiału.

Czego potrzebujesz?

samochód po wakacjachBy przywrócić swoje auto do stanu przedwakacyjnej świetności, potrzebujesz:
– gąbki,
– wiaderka (a najlepiej dwóch),
– szamponu,
– ręczników z mikrofibry,
– środka do czyszczenia felg,
– wosku.

Powakacyjna regeneracja felg na początek

By operacja czyszczenia auta zakończyła się sukcesem, trzeba dobrze zacząć. A zacząć trzeba od czyszczenia felg, ponieważ ta część samochodu jest najbardziej podatna na smolenie. Usuwane na bieżąco plamy ze smoły nie są problemem, schody zaczynają się, gdy ich czyszczenie zostanie zbyt mocno odsunięte w czasie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą specjalne preparaty chemiczne, dzięki którym zaschnięty brud szybko mięknie i łatwo schodzi. By uzyskać pożądany efekt, należy spryskać brudną felgę, a następnie odczekać kilkadziesiąt sekund. Po tym czasie należy rozpocząć intensywne szorowanie obręczy – w tym celu można użyć np. starej szczoteczki do zębów. Na koniec felgi płuczemy strumieniem wody.

A teraz pora na karoserię!

Po wyszorowaniu felg, przyszedł czas na karoserię. By ją wyczyścić, należy w pierwszej kolejności opłukać auto wodą, a następnie myć karoserię od góry do dołu gąbką z płynem czyszczącym. Gąbkę należy często płukać, by nie rozmazywać brudu. Na koniec samochód jeszcze raz należy obficie spłukać wodą. By efekt czyszczenia wzmocnić, zaleca się również woskowanie auta, przy czym pamiętać należy o wcześniejszym jego osuszeniu.