fbpx

W naszych artykułach poruszamy często temat przedmiotów lub obiektów, dla których malowanie proszkowe to najlepsza technologia krycia. W otoczeniu domu wykorzystać je można na wiele sposobów. Jednym z nich jest np. wykończenie skrzynki na listy.

Po co malować proszkowo skrzynkę na listy?

malowanie proszkowe skrzynki

Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie… śpiewali niegdyś Skaldowie. I choć czasy się nieco zmieniły, a poczta elektroniczna święci triumfy, tradycyjny model komunikowania z listami w roli głównej wciąż jest obecny w naszej codzienności. Stąd też każdy, kto zamieszkuje w domku jednorodzinnym, szeregowym, itp. powinien zatroszczyć się o własną skrzynkę na listy. A tę najlepiej pomalować farbą proszkową. Dlaczego? Wymienić można co najmniej 4 powodów:

1. Malowanie proszkowe wydłuża życie!

Technologia malowania proszkowego zapewnia malowanej skrzynce najlepszą ochronę przed korozją oraz różnego rodzaju uszkodzeniami. W efekcie element przez wiele lat zachowuje nienaganną prezencję i trwałość mimo deszczów, burz i innych czynników, na których działanie jest narażona.

2. Malowanie proszkowe upiększa!

Paleta farb proszkowych pełna jest pięknych, żywych i trwałych kolorów, którymi możesz pomalować swoją skrzynkę. Wybór jest szeroki, a efekt zawsze ten sam: oszałamiający!

3. Malowanie proszkowe jest eko!

Jeśli los planety jest bliski Twojemu sercu, powinieneś zapomnieć o tradycyjnych farbach płynnych. Malowanie proszkowe to ekologiczna, przyjazna środowisku alternatywa, którą warto stosować również w przypadku skrzynek na listy.

4. Malowanie proszkowe to oszczędność!

Choć na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, malowanie proszkowe opłaca się bardziej niż malowanie tradycyjne. Jak to możliwe? Wszak koszt farb i malowania wyższy! To prawda, jednak efekty takiego malowania utrzymują się zdecydowanie dłużej. Nie jest konieczne, tak jak w przypadku malowania tradycyjnego, częste nanoszenie poprawek na pomalowanej powierzchni.

Czytaj również: O ekonomii, estetyce i ekologii w malowaniu proszkowym