fbpx

Opowiadaliśmy już w naszych artykułach o szerokim zastosowaniu farb proszkowym na różnych obszarach, m.in. w meblarstwie lub w ogrodzie. Dziś opowiemy o tym, że farby proszkowe wykorzystuje się również z powodzeniem… w biurach! Z ich pomocą z łatwością wykończysz meble biurowe, zapewniając im wspaniały wygląd, wzorową trwałość i funkcjonalność.

…by pracowało się lepiej!

malowanie proszkowe biuroWiększość dnia spędzamy w pracy, spora część osób w pozycji siedzącej, tkwiąc przez co najmniej 8 godzin przed monitorem komputera. Nie jest to pozycja ani specjalnie komfortowa ani też zdrowa dla organizmu. Poradzić sobie z tą sytuacją można na 2 sposoby. Po pierwsze można zmienić pracę na taką, która nie wymaga ciągłego siedzenia. Po drugie: można spróbować polepszyć swoje warunki pracy, wybierając dla siebie wygodny i funkcjonalny fotel. Tych, którzy z rożnych powodów wybrali opcję nr 2, informujemy: wybierajcie fotele z elementami wykończonymi farbami proszkowymi. Dlaczego? O tym dalej.

Malowanie proszkowe krzeseł i foteli biurowych

Dlaczego elementy krzeseł i foteli biurowych warto malować proszkowo? Powodów jest kilka. My wymienimy 3 spośród nich:

1. Dla efektu
Po pierwsze: biuro to wizytówka każdej firmy. Dobrze jest zadbać o to, by każdy jego element prezentował się idealnie, ponieważ, jak wszyscy wiemy, diabeł tkwi w szczegółach. Z tego względu do wykończenia metalowych elementów krzeseł i foteli biurowych najlepiej wykorzystać farby proszkowe. Ich wyraziste kolory i wysoka odporność na uszkodzenia usatysfakcjonują nawet najbardziej pedantycznego szefa 😉

2. Dla oszczędności
Po drugie: pomalowane proszkowo elementy fotela nie wymagają regularnego odświeżania koloru czy maskowania uszkodzeń, ponieważ element prezentuje się wzorowo niemal przez cały okres użytkowania. Niesie to dużą oszczędność materiału, pracy, a także czasu, który można poświęcić… na pracę! 😉

3. Dla trwałości
Po trzecie: pomalowana proszkowo podstawa obrotowa fotelu to gwarancja nienagannej prezencji przez długi czas użytkowania. W tym okresie element jest doskonale chroniony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ba! Nawet, jeśli zapragniesz pracować w plenerze podczas deszczu, metalowe elementy Twojego fotela zachowają nienaganną prezencję.