fbpx

Tak jak człowiek, felga ma swój cykl życia – na początku, gdy powstaje, wszystkie elementy działają jak należy. Z czasem, w toku eksploatacji jej kondycja spada, a poszczególne elementy prędzej czy później zaczynają szwankować. W takich sytuacjach człowiek udaje się do lekarza, z felgą zaś najlepiej wybrać się na piaskowanie.

Kiedy zdecydować się na piaskowanie?

piaskowanie felg Kraków

Czasem decyzja o piaskowaniu felg to konieczność, czasem to tylko czysta kosmetyka. Koniecznością jest ona wtedy, gdy dostrzeżesz poważniejsze uszczerbki w wyglądzie. Warto wiedzieć, że oprócz kwestii estetycznych, wpływają one również na komfort prowadzenia samochodu. Jeśli chodzi o kosmetykę, piaskowanie to najlepszy sposób na odświeżenie powierzchni malowanych elementów. W ten sposób można odnowić nie tyko felgi, ale również grzejniki, barierki, ogrodzenie, itp.

Piaskowanie felg – jak to zrobić?

Piaskowanie można przeprowadzić na różne sposoby. Jednym z nich jest hydropiaskowanie, czyli piaskowanie wykorzystujące sprężone powietrze, ścierniwo (najczęściej piasek) i wodę. Częściej wykorzystywanym, również w naszej lakierni w Krakowie, jest metoda piaskowania na sucho. Polega ona na oczyszczeniu powierzchni elementu za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak piaskarki, czy kompresory. Stosując tę metodę w przypadku stali, można osiągnąć jedną z klas czystości powierzchni: SA1, SA2, SA2,5, SA3.

Więcej na ten temat przeczytasz TU.

Gdzie piaskowanie felg? Kraków – oferta

Szukasz miejsca w Krakowie, w którym skorzystasz z usługi piaskowania? Zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco, która znajduje się przy ul. Góra Libertowska 3. W naszym zespole pracują wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści, którzy z pomocą profesjonalnych sprzętów oczyszczą nawet najbardziej skorodowane części, a wszystko to szybko, profesjonalnie i w przystępnej cenie!