fbpx

Nierówności w drodze – oto codzienność polskich kierowców. O ile płytkie wyrwy nie powodują zazwyczaj większych uszczerbków na „zdrowiu” felg, o tyle głębokie dziury mogą już poważnie uszkodzić podwozie. Co w takich sytuacjach robić? O regeneracji felg piszemy poniżej.

Felgi vs dziury w drogach – kto wygra mecz?

…w tym starciu górą zawsze są dziury w drogach. Niestety. Obręcze i opony to zazwyczaj pierwsze ofiary nierówności na drogach. W przypadku felg nokaut objawia się zakrzywieniem, w przypadku opon zaś – przebiciem lub rozerwaniem. Są to widoczne oznaki niedomagania. Pojawić mogą się jednak również niedostrzegalne gołym okiem uszkodzenia. Mowa tu o uszkodzeniu ścianek bocznych w oponie, o których kierowca dowiaduje się dopiero wtedy, gdy w uszkodzonym miejscu pojawia się bąbel. Wróćmy jednak do felg. Jak naprawić obręcz, która ucierpiała w starciu z nierówną drogą?

Regeneracja felg – skuteczny sposób na krzywizny

regeneracja felgChcąc „wyleczyć” uszkodzoną felgę, należy skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak pracownicy lakierni proszkowej Stelco w Krakowie. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu są oni w stanie fachowym okiem ocenić, czy felga nadaje się do naprawy, czy może stan jej uszkodzenia uniemożliwia proces naprawy. Dalej, jeśli obręcz nadaje się do regeneracji, należy precyzyjnie ją wyczyścić z różnego rodzaju zabrudzeń, otłuszczeń, itp., a także, jeśli zajdzie taka potrzeba, zastosować dodatkowe zabiegi, takie jak: prostowanie, spawanie czy toczenie frontów. Końcowym etapem regeneracji felg jest ich malowanie. W naszej lakierni proszkowej wykonujemy je z wykorzystaniem najskuteczniejszej technologii, jaką jest malowanie proszkowe. Przez lata jej stosowania możemy bez wahania stwierdzić, że to najlepszy sposób, by cieszyć się długo sprawnymi i efektownymi felgami. Potwierdzają to nasi liczni, zadowoleni klienci. Jeśli chcesz dołączyć do ich grona, zapraszamy do naszej lakierni przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie!