fbpx

Deszcze, kałuże, a niedługo śnieg i błoto – jesienno-zimowa aura nie sprzyja dobrej kondycji felg. Na szczęście są sposoby, by uchronić je przed uszkodzeniami i rdzą. Jednym z nich jest regeneracja felg.

Domowe sposoby na zabezpieczenie felg

felgi zimaZima w naszym kraju jest dość nieprzewidywalna. Jeśli nie chcesz się dać jej zaskoczyć, lepiej zajmij się felgami póki jeszcze panują korzystne ku temu warunki. Pierwszym krokiem do zabezpieczenia obręczy jest ich precyzyjne wyczyszczenie. W tym celu najlepiej użyć myjki ciśnieniowej. Wyjątkiem są tu stare felgi aluminiowe, które bezpieczniej wyczyścić gąbką i szamponem. By mieć pewność, że obręcze są perfekcyjnie czyste, warto sięgnąć również po specjalne preparaty.

Czytaj więcej: Jak dbać o felgi samochodowe?

Na koniec zabiegów pielęgnacyjnych warto również pomyśleć o nałożeniu na felgi specjalnego wosku. Środek ten zabezpieczy obręcze przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych i wszechobecnej zimą soli. Należy jednak pamiętać, by tego rodzaju preparaty nakładać w odpowiedniej temperaturze. Wosk traci bowiem swoje pozytywne właściwości, gdy temperatura za oknem spada poniżej +5 stopni Celsjusza.

Regeneracja felg – gdy inne metody zawiodą

A jeśli stan felg pozostawia wiele do życzenia, a zabiegi pielęgnacyjne to za mało, by przywrócić im dobrą kondycję, warto zdecydować się na regenerację felg. Dzięki kompleksowym działaniom, które obejmują między innymi: piaskowanie, toczenie frontów, spawanie, malowanie proszkowe, itd., felga odzyskuje świetny wygląd oraz wzorową wytrzymałość na trudne warunki. Gdzie można skorzystać z tego rodzaju zabiegów?

Regeneracja felg w Krakowie

Mieszkańców Krakowa poszukujących w okolicy profesjonalnego warsztatu, w którym szybko i sprawnie zregenerują obręcze w swoim aucie, zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco przy ul. Góra Libertowska 3.

Warto skorzystać z jej usług z wielu powodów. Jednym z nich jest świetne wyposażenie warsztatu, dzięki któremu pracownicy bez trudu wykonują każde zlecenie – od pojedynczych elementów po całe serie. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z ekspertami firmy. Zadzwoń pod numer telefonu: 731 290 490.