fbpx

Korozja felg to wysoce niepożądane zjawisko, z którym styka się większość kierowców. Problem ten staje się szczególnie wyraźny i zauważalny w okresie jesieni i zimy, kiedy obręcze są wyjątkowo narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Są sytuacje, że nie jest go w stanie rozwiązać nawet regeneracja felg! Czym jest korozja, jak powstaje oraz jak ją zwalczać – na te pytania odpowiadamy w poniższym materiale.

Czym jest korozja?

korozja felgPojęciem korozji określa się zjawisko niszczenia metali bądź ich stopów wskutek szkodliwego działania czynników zewnętrznych. Czynniki te mogą pochodzić z otaczającego je środowiska. Mowa tu np. o opadach atmosferycznych, wodzie, itp. Czynniki te mogą być również natury technologicznej, pojawiając się w atmosferze pod wpływem działalności człowieka. Przykładem mogą być np. tlenki siarki, azotu, dwutlenek węgla, kurz, itp. Poza metalami, zjawiskiem korozji zagrożone są również tworzywa niemetalowe, takie jak beton, ceramika lub tworzywa sztuczne. W naszym artykule skupimy się jednak na korozji felg wykonanych z aluminium i stali.

Felgi aluminiowe czy stalowe – które częściej rdzewieją?

Obręcze z jakich materiałów wykazują większa odporność na korozję? Aluminiowe! Okazuje się, że felgi stalowe są dużo bardziej narażone na szkodliwe działanie trudnych warunków atmosferycznych, alusy zaś bez problemu radzą sobie z błotem pośniegowym, mrozem, żwirem i solą rozsypywaną na drogach.

Czytaj więcej: Felgi aluminiowe czy stalowe – które z nich są lepsze zimą?

To, że jedne felgi są bardziej odporne na rdzewienie niż drugie nie oznacza, że w ich przypadku problem ten nie występuje. Korozja może pojawić się zarówno w felgach stalowych, jak i aluminiowych. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Co zrobić, gdy zaobserwujesz ogniska rdzy na obręczach w swoim samochodzie?

Korozja na felgach – co robić?

Jeśli dostrzeżesz elementy rdzy na felgach w swoim samochodzie, nie panikuj. To nie znaczy, że obręcze nadają się już tylko do wymiany, a Twój budżet zostanie w najbliższym czasie mocno nadszarpnięty koniecznością zakupu nowego kompletu. By uniknąć tego rodzaju wydatków, należy udać się do warsztatu specjalizującego się w regeneracji felg. Kraków jest miastem, w którym bez trudności znajdziesz pomoc. Jednym z warsztatów, w którym naprawisz swoje felgi szybko i skutecznie jest lakiernia proszkowa Stelco przy ul. Góra Libertowska 3. Na tle konkurencji warsztat ten wyróżnia indywidualne podejście do każdego zlecenia, wyspecjalizowana kadra i sprzęty, a także przystępne ceny.