fbpx

Regeneracja felg obejmuje szereg różnego rodzaju zabiegów, które mają na celu przywrócenie obręczom wzorowej sprawności. Jednym z elementów procesu jest malowanie proszkowe, które w istotny sposób wpływa również na prezencję felg. Warto przy tym pamiętać o praktycznej wskazówce, które ów estetyczny i atrakcyjny wygląd pozwoli zachować na dłużej. Jaka to wskazówka? Wyjaśniamy poniżej.

Kolor felg ma znaczenie

malowanie proszkowe Krakow

Malowanie proszkowe daje aktualnie szeroki wachlarz możliwości kierowcom, którzy chcą naprawić swoje obręcze, a przy okazji nadać im modny wygląd. Paleta kolorów stale się powiększa o nowe odcienie, które zachwycają, intrygują, a już na pewno sprawiają, że samochód prezentuje się oryginalnie i efektownie.

Zobacz: Nowe, szampańskie kolory farb proszkowych

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy kolor jest praktyczny. Wybór odcienia felg po ich regeneracji najlepiej zatem przemyśleć dwa razy. Jednym z pytań, na które należy sobie wówczas odpowiedzieć jest to, dotyczące ich konserwacji. Warto wiedzieć, że pewne kolory, choć prezentują się niezwykle efektownie, są trudniejsze do utrzymania w czystości. Mowa tu o wszelkich jasnych odcieniach: białym, jasnozielonym, jaskrawoczerwonym, itp.

Felgi w jasnych odcieniach są bardzo trudne do doczyszczenia, zwłaszcza przy zapieczonych klockach hamulcowych. By przywrócić im estetyczny wygląd, najczęściej należy sięgnąć po szczotkę i specjalistyczne środki, które i tak nie gwarantują pełnego sukcesu. Dodatkowym utrudnieniem są wzory na obręczach, które utrudniają dotarcie do wszystkich zakamarków, sprawiając, że zabrudzenia są widoczne, co potrafi mocno zirytować.

By uniknąć tego typu sytuacji, po regeneracji felg zdecyduj się na bardziej klasyczne odcienie farb proszkowych, np. srebrny, grafitowy, tytanowy lub czarny.

Czytaj: Jakie kolory farb do wyboru?

Jeśli chcesz, by felgi w Twoim samochodzie wyróżniały się swoim wyglądem, zawsze możesz poeksperymentować z efektami specjalnymi na ich powierzchni.

By dowiedzieć się czegoś więcej na temat malowania proszkowego, w Krakowie odwiedź lakiernię proszkową Stelco. Pracujący tu eksperci doradzą Ci, na jaki kolor pomalować felgi, by służyły Ci na lata, zachwycając swoim perfekcyjnym wyglądem. Zapraszamy!