fbpx

W naszych artykułach wspominaliśmy już niejednokrotnie o malowaniu proszkowym felg. Nie jest to jednak jedyny obszar zastosowania tej technologii w motoryzacji. Proszkowo pomalujesz również inne elementy samochodu – włącznie z tymi, które znajdują się pod maską. Dziś na tapet bierzemy malowanie kolektora dolotowego.

Czym jest kolektor dolotowy?

malowanie proszkowe kolektoraKolektor dolotowy, czyli ssący, jest elementem, który służy doprowadzeniu powietrza lub mieszanki paliwowej do cylindrów silnika. Jest to część, której na co dzień kierowcy nie doceniają. Zwłaszcza, że jego drobne usterki nie są zauważalne gołym okiem – po prostu z dnia na dzień spada moc silnika i zwiększa się spalanie. W takich sytuacjach zazwyczaj narzekamy, że to nasze auto już nie jest takie, jak kiedyś, że gorzej się nim jeździ, że więcej pali, itd.

Po zajrzeniu pod maskę może się jednak okazać, że łatwo te problemy rozwiązać. Przyczyną słabej mocy i większego spalania może być bowiem zatkanie kolektorów dolotowych, przez co ich przekrój ulega zmniejszeniu. W takiej sytuacji kolektor należy wyczyścić np. specjalnym środkiem do zaworów.

Jeśli element posiada ogniska korozji, warto pomyśleć o malowaniu proszkowym. Dlaczego malowanie proszkowe? Kolektor dolotowy to element, który na co dzień jest narażony na działanie różnych czynników zewnętrznych, z wysoką temperaturą otoczenia włącznie. By uchronić go przed ich szkodliwym wpływem, należy go pokryć farbą, która jest odporna na tego rodzaju warunki. Farbą, która spełnia to kryterium jest właśnie farba proszkowa.

Malowanie proszkowe kolektora dolotowego. Ile to kosztuje?

To, że wskazane jest malowanie proszkowe, już wiemy. Pytanie: czy można je wykonać we własnym przydomowym warsztacie? Sprostanie temu zadaniu może być trudne. Schody zaczynają się już przy demontażu części. Nowoczesne diesle są otoczone siatką połączeń i kabelków, w których można się pogubić, zwłaszcza, jeśli nie ma się doświadczenia w tego rodzaju pracach. Właśnie dlatego lepiej jest powierzyć malowanie proszkowe kolektora dolotowego specjalistom. Zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie. Z ich pomocą naprawa części przebiega szybko, sprawnie i…niedrogo. Zabieg kosztuje tu jedynie 200 złotych. Więcej informacji udzielimy Ci pod numerem telefonu: 731 290 490. Do usłyszenia/do zobaczenia!