fbpx

Jak zapewnić felgom w samochodzie lub ogrodzeniu przed domem wzorową ochronę antykorozyjną? Jest jeden skuteczny sposób: cynkowanie proszkowe. Co warto o nim wiedzieć? Wyjaśniamy poniżej.

Na czym polega cynkowanie proszkowe?

Ogólnie rzecz ujmując cynkowanie proszkowe zapewnia ochronę przed korozją elementom wykonanym ze stali i żeliwa. Jest to możliwe, dzięki specjalnej powłoce. Powłoka ta powstaje po umieszczeniu części na kilka godzin w sproszkowanym cynku, który zawiera 6% tlenku cynku. Należy przy tym pamiętać, że temperatura towarzysząca zanurzeniu powinna wynosić ok. 350-400 stopni Celsjusza.

Co daje powłoka cynkowa?

cynkowanie proszkowe krakowSkorodowane elementy nie tylko fatalnie się prezentują, ale przede wszystkim szybciej się niszczą, stanowiąc potencjalne niebezpieczeństwo dla użytkownika. Powłoka cynkowa świetnie chroni ich powierzchnię przed korozją, dlatego warto rozważyć jej nałożenie np. na felgi. Taka ochrona jest bowiem szczególnie ważna w przypadku elementów bezpośrednio narażonych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Powstała w efekcie cynkowania proszkowego powłoka cynkowa posiada wiele zalet. Pokryta nią powierzchnia wyróżnia się np. dużą twardością i przyczepnością, a także niską porowatością. Warto również wiedzieć, że dzięki tej powłoce element jest bardziej odporny na odpryskujące kamienie, a także niemal dziesięciokrotnie bardziej odporny na ścieranie.

Jakie zastosowanie ma cynkowanie proszkowe?

Cynkowanie proszkowe znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle samochodowym, lotniczym, budowlanym, a także w wielu innych dziedzinach, w których występują elementy metalowe bądź żeliwne.

Cynkowanie proszkowe w Krakowie!

Z usług cynkowania proszkowego skorzystasz w lakierni proszkowej Stelco przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie. W naszej pracy najchętniej korzystamy z technologii niskotemperaturowej, ponieważ cenimy ją ze względu na korzyści jakie niesie. Cynkowanie niskotemperaturowe zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed korozją, generując przy tym mniejszą ilość niekorzystnych odpadów produkcyjnych (tzw. „twardego cynku”). By skorzystać z tej usługi lub dowiedzieć się, jaki będzie koszt jej wykonania, zgłoś się do nas – wyceny dokonujemy indywidualnie.