fbpx

Jak oczyścić karoserię samochodu, nie rysując jej ani nie uszkadzając w żaden sposób? Najskuteczniejszym i zarazem najbezpieczniejszym sposobem na to jest piaskowanie. Kraków jest jednym z miast, w którym bez większych trudności skorzystasz z tego rodzaju usług. Więcej na ten temat poniżej.

Kilka słów o karoserii

piaskowanie karoserii KrakowKaroseria samochodu jest niczym jego poszycie – ochrania wnętrze auta, a także podróżujących nim pasażerów przed opadami oraz innymi niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Element ten pełni również funkcje estetyczne, decydując o stylistyce pojazdu. Karoseria jest najczęściej wytwarzana z blach stalowych, rzadziej ze stopów aluminium i tworzyw sztucznych. By nadać jej odpowiedni kształt, wykorzystuje się specjalne prasy hydrauliczne. Poszczególne jej części mocuje się do nadwozia za pomocą różnego rodzaju połączeń.

Z uwagi na bezpośrednie narażenie na szkodliwe czynniki zewnętrzne jest to część wyjątkowo narażona na uszkodzenia. Mowa tu zarówno o uszkodzeniach mechanicznych, jak i tych wynikających z warunków atmosferycznych. Wśród najczęściej występujących problemów wymienić można choćby:
– wgniecenia,
– korozję,
– matowienie lakieru,
– uszkodzenia elementów, takich jak np. zderzak.
Co robić, kiedy tego rodzaju uszkodzenia pojawią się na karoserii Twojego samochodu?

Piaskowanie karoserii samochodu

Kiedy dostrzeżesz któryś z wymienionych wyżej defektów, warto rozważyć zgłoszenie się do odpowiedniego warsztatu w celu odnowienia karoserii. W tym celu zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Tutaj starannie analizujemy każdą karoserię, po czym podejmiemy odpowiednie kroki, by naprawić uszkodzenia. Nasi pracownicy posiadają wiedzę, doświadczenie, a także odpowiednie urządzenia. Dzięki nim skutecznie i bezpiecznie oczyszczają karoserię, a także inne elementy samochodu, np. felgi. Zapraszamy na ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie.

Masz pytania? Wszystkie informacje udostępniamy pod numerem telefonu: 731 290 490.