fbpx

Piaskowanie i śrutowanie to usługi, których wykonaniem od lat zajmujemy się w naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Na czym polegają te zabiegi? Czym się różnią? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym materiale.

Piaskowanie – na czym polega?

piaskowanie krakowPiaskowanie, czyli obróbka strumieniowo-ścierna, to proces którego celem jest precyzyjne oczyszczenie elementu z różnego rodzaju zanieczyszczeń i nierówności. Technologię wykorzystuje się np. w czyszczeniu konstrukcji stalowych, felg aluminiowych, elementów nadwozia i karoserii. Zaletą piaskowania jest to, że umożliwia dotarcie do bardzo trudno dostępnych miejsc, których oczyszczenie w inny sposób byłoby bardzo utrudnione. W wyniku procesu element zyskuje wzorową czystość, równość i gładkość, co umożliwia poddanie go dalszym zabiegom, takim jak np. malowanie proszkowe. W naszej lakierni w Krakowie do obróbki strumienowo-ściernej wykorzystujemy sprężone powietrze lub ciecz oraz różne rodzaje ścierniw.

Czytaj również: Cechy dobrego ścierniwa

Śrutowanie – na czym polega?

Śrutowanie to odmiana piaskowania, w którym materiałem ściernym jest śrut w postaci np. kulek szklanych lub korundu. Technologię, podobnie jak w przypadku piaskowania, wykorzystuje się do oczyszczania elementów ze stali i aluminium wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym czy odlewniczym. W odróżnieniu od piaskowania, proces śrutowania przebiega w specjalnych zamykanych pomieszczeniach, które minimalizują ryzyko wydostania się na zewnątrz zanieczyszczeń. Umożliwia to ponadto odzysk i ponowne użycie niewykorzystanego śrutu.

Śrutowanie i piaskowanie w Krakowie

By skorzystać z usług śrutowania bądź piaskowania w Krakowie, wystarczy zgłosić się do naszej lakierni proszkowej, która znajduje się na ul. Góra Libertowska 3. Zapewniamy wzorową jakość wykonania, szybkość obsługi oraz konkurencyjne ceny – od 16 do 33 zł/m² (sprawdź aktualny cennik). Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer telefonu: 731 290 490 lub wyślij wiadomość na adres: biuro@stelco.pl