fbpx

O felgach aluminiowych wspominamy w naszych artykułach dość często, najczęściej w kontekście ich regeneracji. Dziś dodatkowo opowiemy również o ich rodzajach, a także o trwałości. Podpowiemy także, który typ obręczy jest najbardziej wart zakupu.

Felgi aluminiowe – rodzaje i trwałość

felgi regeneracja krakowFelgi aluminiowe różnią się między sobą głównie sposobem produkcji. By obręcze spełniły Twoje oczekiwania, najlepiej by były one wykonane przy użyciu odlewania, czy metod, takich jak kucie czy rolowanie. Nie da się ukryć, że mają one pozytywny wpływ na jakość, bezpieczeństwo i komfort jazdy.

W efekcie ich zastosowania masa pojazdu ulega zmniejszeniu, w związku z czym poprawiają się osiągi i dynamika jazdy, zmniejsza się zaś spalanie. Co ważne, felgi wykonane metodą rolowania i kucia zapewniają:

  • krótszą drogę hamowania,
  • lepsze przyspieszenie,
  • mniejsze zużycie elementów zawieszenia.

Choć są droższe, to zdecydowanie warte zakupu. Wyróżnia je wyjątkowa trwałość i wytrzymałość, w związku z czym rzadziej przytrafiają się im awarie i uszkodzenia.

Czytaj więcej: 4 metody produkcji felg – która najlepsza?

Regeneracja felg aluminiowych

Kute i zrolowane obręcze są trwałe, jednak nawet tak duża odporność na czynniki zewnętrzne nie pozwoli im się uchronić przed ludzką nieostrożnością. W wyniku mocnego uderzenia, np. w krawężnik felga może się ukruszyć lub całkowicie pęknąć. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Nie każda uszkodzona felga nadaje się od razu do wymiany.

W naszej lakierni proszkowej w Krakowie odratowaliśmy wiele obręczy spisanych przez właścicieli na straty. Do naprawy kwalifikujemy jednak tylko wybrane obręcze – te, co do których nie mamy wątpliwości, że regeneracja im pomoże. Zdarza się bowiem, że uszkodzona struktura jest nie do naprawienia. Podjęcie prób reperacji, a także późniejsze użytkowanie felgi nie skończy się w takim przypadku niczym dobrym.

Obręcz w Twoim samochodzie uległa uszkodzeniu? Jeśli chcesz mieć pewność, że jej naprawa nie wpłynie negatywnie na komfort i bezpieczeństwo późniejszej jazdy, zgłoś się do nas! Przeanalizujemy stan obręczy, a jeśli zakwalifikują się do reperacji, poddamy je zabiegom regeneracji. Masz pytania? Zadzwoń: 731 290 490.