Karoseria samochodu jest dla mężczyzny niczym pomalowane paznokcie dla kobiety – każda rysa łamie serce 😉 o ile jednak w przypadku paznokci, nałożenie nowej warstwy lakieru nie jest zadaniem specjalnie wymagającym, o tyle w przypadku samochodu można mieć z tym niemały problem. Ale po kolei: co robić, kiedy karoseria samochodu jest już dość wiekowa lub uległa uszkodzeniu? Jak ją oczyścić? Czy malować proszkowo? Na te pytania odpowiadamy poniżej.
Na początek: piaskowanie
Zanim zabierzemy się za nakładanie nowego koloru na karoserię, należy jej starą uszkodzoną powierzchnię dokładnie oczyścić. Jak to zrobić? W tym celu można skorzystać z metody piaskowania, które pomoże nam pozbyć się skorodowanych fragmentów, a dodatkowo również wygładzi i wyrówna powierzchnię karoserii.
Potem: malowanie proszkowe
Po dokładnym oczyszczeniu karoserii samochodu, można przejść do kolejnego kroku, jakim jest malowanie proszkowe. W Polsce malowanie proszkowe karoserii nie jest jeszcze popularne. Stąd też trudno znaleźć warsztat, który wykonałby taką usługę. Jeśli jednak zajdzie potrzeba regeneracji i malowania innych części samochodu, np. felg, z powodzeniem znajdziesz miejsce, gdzie to zrobisz. Przykładem może być lakiernia proszkowa Stelco, która znajduje się przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie.
Malowanie proszkowe – dlaczego warto?
Jeśli planujesz odnowienie swojego auta, malowanie proszkowe to najlepsza decyzja, jaką możesz w tym temacie podjąć. Dlaczego? Co najmniej z 3 powodów.
Po pierwsze: jest to technologia skuteczna – Twój samochód zyska dzięki niemu perfekcyjny wygląd, a przy okazji również wzorową ochronę przed korozją.
Po drugie: malowanie proszkowe to oszczędność – malując karoserię lub inne części samochodu farbami proszkowymi oszczędzasz! Do jej pokrycia potrzebujesz mniejszej ilości powłok niż w przypadku tradycyjnych farb, a te warstwy, które nie osiądą na powierzchni, mogą być ponownie wykorzystane.
Czytaj więcej: Tanie malowanie, dzięki odzyskowi farb
I wreszcie po trzecie: malowanie proszkowe jest, w odróżnieniu od tradycyjnych technologii, przyjazne środowisku. Nie emituje bowiem szkodliwych lotnych związków organicznych, które mają zły wpływ nie tylko na planetę, ale również na ludzkie zdrowie.
Najnowsze komentarze