fbpx

Święta to okres, w którym wielu majsterkowiczów znajduje pod choinką zestawy narzędzi, przyborniki, etc. To dobry moment, by zastanowić się, co zrobić, by tego rodzaju osprzęt charakteryzował się wyjątkową odpornością na korozję i był wytrzymały na długo. Malowanie proszkowe może się okazać w tym pomocne.

Malowanie proszkowe – idealne dla metalowych elementów

malowanie proszkowe narzedziMłotki, obcęgi, klucze, wkrętaki, siekiery, łopaty – każdy z tych sprzętów posiada w swojej budowie metalowe elementy, które z łatwością można poddać malowaniu proszkowemu. Dzięki zastosowaniu tej technologii zyskują one niebywałą wytrzymałość na rdzewienie i zachowują pełną funkcjonalność na długie lata. Malowanie proszkowe to technologia, która zapewnia doskonałą ochronę antykorozyjną, a także miłą dla oka i estetyczną prezencję. Co prawda wygląd nie jest w przypadku narzędzi najważniejszy, jednak w sytuacji, gdy chcemy wręczyć je w formie prezentu, lepiej, jeśli jednak będzie atrakcyjny wizualnie, prawda?

Metal to nie wszystko

Oprócz różnego rodzaju narzędzi, malowaniu proszkowemu można poddawać również elementy wykonane z innych tworzyw, np. drewna czy szkła. Pisaliśmy w naszych artykułach o pokrywaniu elementów mebli czy ozdób świątecznych farbami proszkowymi, a wachlarz ich możliwości na tym się nie kończy. Statystyki pokazują, że w branży malarskiej rośnie rola malowania w technologii proszkowej. To daje nadzieję na to, że za jakiś czas szkodliwe dla środowiska farby rozpuszczalnikowe odejdą do lamusa, a w zakładach i warsztatach będzie dominować przyjazne naturze, efektywne i antykorozyjne malowanie proszkowe.