fbpx

Piękne felgi w nienagannej kondycji – oto powód do dumy każdego kierowcy. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy obręcze ulegają zarysowaniom, pęknięciom, blaknięciu, itp. Co wtedy?
Czy zawsze da się naprawić felgi? By to stwierdzić, najlepiej udać się do profesjonalnego warsztatu, w którym eksperci ocenią, czy obręcz kwalifikuje się do regeneracji. Potem, by przywrócić im pierwotną świetność, należy poddać je 4 krokom. Oto i one:

Piaskowanie Stali1) Piaskowanie

W pierwszej kolejności należy dokładnie wyczyścić felgę z wszelkich zabrudzeń, otłuczeń oraz starego lakieru. W tym celu najlepiej skorzystać z zabiegu piaskowania. Wykorzystuje się w nim specjalistyczne urządzenia wysokociśnieniowe oraz ścierniwa, które pozwalają na uzyskanie perfekcyjnej powierzchni gotowej na kolejne zabiegi.

2) Farba podkładowa

Kolejnym krokiem w naprawie felg jest nałożenie bazy, której rolę spełnia doskonale farba podkładowa na bazie cynku. Dzięki niej nakładany później lakier lepiej przylega do powierzchni i lepiej utrwala się w piecu,

3) Malowanie proszkowe

Po nałożeniu farby podkładowej przechodzimy do malowania felgi. W tym celu najlepiej użyć farb proszkowych, które charakteryzuje wysoka wytrzymałość oraz długoletnia trwałość. Co ważne, w odróżnieniu od tradycyjnych farb rozpuszczalnikowych, nie szkodzą zdrowiu ani środowisku naturalnemu.
Czytaj również: Dlaczego farby proszkowe są lepsze?

4) Lakierowanie

Na koniec, by efekt malowania zachował się na dłużej, należy utrwalić powierzchnię felgi specjalnym bezbarwnym lakierem. Lakier ten stanowi znakomite zabezpieczenie, które chroni obręcz przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania czy obtarcia.
W temacie naprawy felgi, to by było na tyle. Teraz pozostaje już tylko założenie opon, wyważenie koła i…w drogę! 🙂

Jeśli szukasz warsztatu w Krakowie, w którym mógłbyś naprawić felgi, zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco przy ul. Góra Libertowska 3. Zapewniamy regenerację felg na najwyższym poziomie z zachowaniem konkurencyjnych cen. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami: 731 290 490.