fbpx

Spawanie felg naprawa Spawanie felg metodą TIG. W jednym z naszych artykułów opisywaliśmy już metodę spawania felg, która jest często wykorzystywana w regeneracji uszkodzonych felg. W niniejszym materiale skupimy się na konkretnej metodzie spawania, jaką jest metoda TIG. Na czym polega? Jaka jest jej skuteczność? Co warto o niej wiedzieć? O tym wszystkim poniżej.

Spawanie felg metodą TIG – jak przebiega?

Spawanie metodą TIG polega na zbliżeniu nietopliwej elektrody wolframowej do felgi, przy czym prąd jest doprowadzany do elektrody za pomocą przewodu prądowego wychodzącego ze spawarki. Podczas zbliżenia tych dwóch elementów pojawia się łuk elektryczny, który ma za zadanie stopić spawany materiał oraz spoiwo TIG, które występuje w postaci pręta metalowego. W efekcie tworzy się jeziorko spawalnicze, które po oddaleniu się łuku krzepnie, tworząc trwałe złącze. Spawanie TIG odbywa się w otoczeniu specjalnego gazu, który chroni spawaną felgę przed utlenieniem, które mogłoby zaburzyć proces.

Spawanie felg metodą TIG – jakie ma zalety?

Do zalet spawania felg metodą TIG zaliczyć można m.in.:
– wysoką jakość spoiny,
– wyjątkową czystość, w związku z tym, że podczas procesu nie powstaje żużel,
– wysoką szczelność oraz wytrzymałość łączonych elementów felg,
– łatwość przeprowadzenia procesu dzięki pełnej kontroli nad jeziorkiem spawalniczym oraz ilością ciepła,
– wyeliminowanie problemu rozprysku ciekłego metalu.

Spawanie felg w Krakowie

warsztat regeneracje

Machine Life Speed Curb Gear Mechanics

Jeśli szukasz miejsca, w którym zespawasz pęknięte felgi samochodowe, zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco w Krakowie. Firma ta od wielu lat zajmuje się spawaniem felg, a także uzupełnianiem ubytków poprzez napawanie brakujących fragmentów obręczy. Jak skorzystać z naszych usług? Zgłoś się do naszej lakierni przy ul. Góra Libertowska 3. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami: 731 290 490.