fbpx

Czy będziemy mieli do czynienia z erą farb proszkowych? Jak prognozują eksperci, do roku 2023 ich rynek ma rosnąć w tempie prawie 7% rocznie!

rynek farb proszkowych wzrostyRynek farb proszkowych rośnie w siłę!

Farby proszkowe to coraz poważniejsza konkurencja dla tradycyjnych farb rozpuszczalnikowych. Rzecz się tyczy tak farb termoutwardzalnych, jak i termoplastycznych. Popyt  na farby proszkowe nieustannie rośnie, ponieważ istnieje stałe zapotrzebowanie na trwałe, ekologiczne i ekonomiczne powłoki na różnego rodzaju urządzenia i części samochodowe. Zgodnie z raportem European Coatings Journal, sytuacja ta utrzyma się co najmniej do 2023 roku.

Rynek farb proszkowych najsilniejszy w Azji i na Pacyfiku

Jak pokazują statystyki, rynek farb proszkowych najprężniej rozwija się na kontynencie azjatyckim oraz w państwach Pacyfiku. Jest to zasługa prężnie rozwijającej się gospodarki tych krajów. Znaczenie mają również ich liczne inwestycje w obszarze branż wykorzystujących malowanie proszkowe, np. branży samochodowej czy meblarskiej. Warto również dodać, że coraz częściej zdarza się, że firmy z całego świata przenoszą swoją działalność do krajów Azji i Pacyfiku, ponieważ prowadzenie biznesu w tych rejonach jest tańsze. Dodatkowo kraje te znajdują się blisko atrakcyjnych rynków zbytu. Taka sytuacja również generuje wysokie zapotrzebowanie na farby proszkowe. Jak pokazują prognozy ekspertów, sprzedaż ma tu wzrosnąć z 4.06 miliarda do 7.06 miliarda, co daje średni przyrost ok. 7,5% w skali roku.

Malowanie proszkowe – jaką ma przewagę?

Dzięki farbom proszkowym jest możliwe zapewnienie trwałych, wytrzymałych i przyjaznych środowisku powłok. Z uwagi na swoje właściwości, znajdują coraz szersze zastosowanie, a ich dodatkowym atutem jest estetyczna prezencja i atrakcyjna kolorystyka.
Jeśli chcesz skorzystać z usługi, jaką jest malowanie proszkowe w Krakowie, odwiedź lakiernię proszkową Stelco przy ul. Góra Libertowska 3!