fbpx

Kierowca nie zawsze jest w stanie wyczuć krzywą felgę, zwłaszcza, jeśli rozmiar skrzywienia jest niewielki. Zdarza się, że nawet po wykryciu problemu jest on bagatelizowany, podczas gdy najbardziej słusznym rozwiązaniem w tym przypadku jest… prostowanie felg. Dlaczego? O tym poniżej.

Czy Twoja auto ma krzywe felgi?

Jakie są objawy skrzywionych felg? Do najbardziej wyczuwalnych symptomów, które powinny nas zaniepokoić należą:

– wibracje kierownicy podczas jazdy,

– nasilenie wibracji wraz z prędkością jazdy.

By sprawdzić ewentualne odkształcenie felgi, można również przeprowadzić „test kredy”. Polega on na tym, że badane koło zakładamy na piastę koła, które swobodnie się obraca, a następnie znajdujemy stabilny punkt podparcia dla kredy (nie może to być niczym nie podparta dłoń). Po takim przygotowaniu, należy zakręcić kołem i zbliżyć kredę najpierw do obręczy tuż przy oponie. Jeżeli kreda zostawi relatywnie równy znak na całym obwodzie felgi, można uznać, że jest ona prosta w swojej poprzecznej płaszczyźnie. Jeżeli odległość znaku od krawędzi obręczy będzie na całym obwodzie jednakowa to znaczy, iż felga jest idealnie kolista i nie ma „bicia” prostopadłego do osi koła. A co jeśli tak nie jest?

Prostowanie felg w Krakowie

Jeśli okaże się, że problem skrzywionych felg dotyczy jednak Twojego samochodu, zapraszamy do naszego warsztatu w Krakowie, gdzie dokonamy rzetelnej i skrupulatnej analizy uszkodzenia, a następnie przeprowadzimy prostowanie felg, które umożliwi przywrócenie im pełnej funkcjonalności. Serdecznie zapraszamy!

prostowanie felg