fbpx

Podejmując się regeneracji felg, możemy skorzystać z różnych metod malowania – nie możemy jednak do tego procesu przystąpić bez uprzedniego przygotowania powierzchni. O tym, dlaczego piaskowanie jest niezbędne przed naprawą felgi, piszemy poniżej.

Dlaczego przed regeneracją należy oczyścić powierzchnię?

Felga lakier proszkowyDokładne wyczyszczenie powierzchni felgi przed jej regeneracją jest konieczne, ponieważ dzięki temu felga zostaje pozbawiona resztek lakieru, otłuszczeń, zabrudzeń i różnego rodzaju bruzd, a co za tym idzie – staje się gładka i umożliwia uzyskanie idealnej powierzchni. To z kolei wpływa na efekty dalszych zabiegów. Jeśli chcesz uzyskać idealną powłokę – musisz idealnie wyczyścić grunt, na który będzie nakładana farba.

Co jest potrzebne do piaskowania felgi?

By skutecznie oczyścić felgi samochodowe, korzysta się z wielu metod, wśród których wymienić można:
– zwykłe pistolety do piaskowania, które najczęściej spotyka się w przydomowych warsztatach. Nie są skomplikowane w użyciu, nie są też specjalnie drogie, no i, co warto podkreślić, nie są też najbardziej skuteczne.
piaskarki ciśnieniowe – wyróżniają się większym poziomem zaawansowania oraz skuteczności piaskowania. Ich dużym atutem jest mobilność, jednak trzeba zaznaczyć, że wymagają kompresora o dużej mocy i wydajności. Nie jest to też rozwiązanie najtańsze.
piaskarka kabinowa – zdecydowanie najskuteczniejsze i najdroższe rozwiązanie spośród wszystkich wymienionych. Z uwagi na cenę oraz gabaryty urządzenia, na jego zakup decydują się głównie zakłady specjalizujące się w piaskowaniu i regeneracji felg. To profesjonalna maszyna, która umożliwia precyzyjne oczyszczenie powierzchni z każdego zanieczyszczenia, co sprawia, że felga jest perfekcyjnie przygotowana do dalszych zabiegów, a efekt końcowy jej regeneracji jest w 100% satysfakcjonujący.

Jeśli i Ty liczysz na 100% satysfakcji z piaskowania i regeneracji felg, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie, w której szybko, sprawnie i w przystępnej cenie przywrócimy Twoim felgom doskonałą kondycję i wygląd.