fbpx

Nowość w branży malowania proszkowego! W farbach proszkowych pojawiły się dodatki, które poprawiają ich właściwości i poszerzają wachlarz ich zastosowań!

Farby proszkowe, które chronią przed ogniem

O farbach ognioodpornych pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów. Wspominaliśmy tam o trzech składnikach farby, które wykazują wysoką odporność na wysokie temperatury, zabezpieczając tym samym przed wystąpieniem pożaru. W ostatnich tygodniach pojawił się na rynku nowy dodatek, który jeszcze bardziej zabezpiecza przed ogniem. To Exolit AP 435 – składnik, który wydłuża okres trwałości farb ognioodpornych. Kolejnym odkryciem jest Exolit 855 (TP), który buduje powłoki ognioodporne przeznaczone do użycia na drewno. Z uwagi na to, że spełnia nawet najbardziej wyśrubowane normy, można go używać w środkach stosowanych do obiektów publicznych.

Farby proszkowe odporne na światło

Wśród nowości w branży malowania proszkowego jest również dodatek, który zwiększa ochronę przed światłem i grzaniem. AddWorks IBC 251 może być stosowany do wszystkich rodzajów żywic, a jego dodatkowym atutem jest to, że dzięki niemu powłoka nie ulega odbarwieniom. Kolejnym nowo wynalezionym dodatkiem jest Hostavin 1 TB-03, który łączy funkcję pochłaniacza promieniowania UV i fotostabilizatora HALS. Wszystkie wymienione elementy wpływają na rozwój i zwiększają wszechstronność malowania proszkowego, co nas bardzo cieszy!