fbpx

Dla wielu kierowców felgi to jeden z najważniejszych elementów auta, które zapewniają mu wyjątkową prezencję. Warto jednak pamiętać, że oprócz regeneracji felg, ważne są również zabiegi pielęgnacyjne, takie jak np. pokrycie powierzchni części specjalnymi powłokami ochronnymi, które zabezpieczą element przed korozją i innymi uszkodzeniami. Co warto wiedzieć o powłokach ochronnych? O tym poniżej.

Powłoka ochronna – czy warto?

Powłoka ochronna stanowi najlepsze zabezpieczenie dla powierzchni felg, dzięki czemu zachowuje ona świetną kondycję na dłużej. Właśnie dlatego najlepiej nałożyć ją na element, nawet, jeśli jest nowo zakupiony lub świeżo po zabiegu regeneracji felg. W ten sposób uchronimy część przed niemiłymi niespodziankami, jakie mogą ją spotkać na polskich drogach.

Powłoka ochronna – jak aplikować?

Pierwszym krokiem do aplikacji powinien być wybór odpowiedniej powłoki, którego najlepiej dokonać po konsultacji z ekspertem. Kolejnym krokiem po wyborze odpowiedniego preparatu jest jego aplikacja w odpowiednich warunkach – w określonej temperaturze i wilgotności powietrza, a także przy udziale odpowiedniego aplikatora. Podczas procesu należy również zadbać o nałożenie odpowiedniej porcji produktu, a także o nagrzanie go pod specjalnym promiennikiem lakierniczym.

Jeśli to wszystko brzmi zbyt skomplikowanie – pomożemy! Wszystkim zainteresowanym kwestiami regeneracji felg oraz ich dodatkowym zabezpieczeniom udzielimy wszelkich fachowych porad. Odwiedź nas w naszej lakierni na ul. Góra Libertowska 3 lub zadzwoń pod numer telefonu: 731 290 420.