fbpx

W wielu obszarach dobór technologii malowania jest determinowany czynnikami ekonomicznymi. W wielu przypadkach cierpi na tym niestety jakość – tańsze rozwiązania są łatwiej dostępne, ale nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, zarówno pod kątem wizualnym, jak i odpornościowym. Jest jednak technologia, która łączy ekonomiczność z perfekcyjną wytrzymałością. Mowa oczywiście o malowaniu proszkowym.

Jak malować oszczędnie?

By malowanie proszkowe przyniosło nam oszczędności, przy zakupie farby proszkowej należy pamiętać o kilku kwestiach, takich jak:
– dostępność
– jakość
– warunki dostawy,
– cenę
– warunki płatności.

Proszkowanie KrakówJak widzisz cena nie jest jedynym, a tylko jednym spośród kryteriów, które powinno się brać po uwagę. Niestety, wiele osób popełnia błąd fiksowania się na cenie, a skutki tego mogą być opłakane – łatwo bowiem paść w takiej sytuacji ofiarą oszustwa. Przykładem może być zakup farby proszkowej z niepewnego źródła, ale o kilka złotych taniej – choć cena jest bez wątpienia atrakcyjna, to jednak nie możemy mieć pewności co do jakości takiej farby. Kto wie co w sobie zawiera! Kolejnym błędem, który popełniamy, chcąc oszczędzić jest nadmierne obniżanie grubości powłok proszkowych. Owszem, malowanie cienkopowłokowe jest skuteczne, ale tylko w niektórych przypadkach, np. przy długich partii elementów przeznaczonych do wykorzystania wewnątrz budynków. W innych warunkach nie zdają zazwyczaj egzaminu.

 

Zasady oszczędnego malowania proszkowego:

By malować oszczędnie, należy pamiętać o:
– właściwym ładowaniu proszku z właściwym uziemieniem detali,
– równomiernym zasilaniu aplikacji,
– dobrej jakości przewodów, które doprowadzają farbę, a także o dobrze działającym systemie odzysku farby,
– racjonalnie ułożonym planie produkcji.

Stosując te zasady, stworzysz trwałą powłokę proszkową, której nie będziesz musiał poprawiać lub naprawiać po niedługim czasie. Malowanie proszkowe to skuteczna metoda, dzięki której pomalujesz i zabezpieczysz przed korozją malowane elementy.