fbpx

Piaskowanie to metoda obróbki strumieniowo-ściernej. Jest to wstępny etap do malowania proszkowego. Proces ten ma na celu oczyszczanie dowolnej powierzchni i przygotowanie jej do dalszej obróbki, czyli nakładania na nią powłok ochronnych bądź ozdobnych, na przykład lakieru proszkowego.

Efekty piaskowania są podobne do rezultatów szlifowania, jednak metoda ta jest o wiele szybsza oraz skuteczniejsza niż tradycyjne szlifowanie papierami ściernymi.

Powierzchnia jest gładsza, a co za tym idzie – nie stwarza problemów przy czyszczeniu czy szlifowaniu trudno dostępnych miejsc.

Piaskowanie Kraków pomoże w:

  • usunięciu starych powłok lakierniczych;
  • usunięciu rdzy, zendry hutniczej i innych zanieczyszczeń;
  • uzyskaniu gładkiej, ale odpowiednio szorstkiej powierzchni;
  • dotarciu do trudno dostępnych miejsc, takich jak zakrzywienia czy rogi;
  • przygotowaniu powierzchni do malowania/lakierowania.

Piaskowanie Kraków przeprowadza się materiałem ściernym, który zawarty jest w strumieniu sprężonego powietrza. Podczas tego procesu uderzające drobinki ścierają zniszczoną powłokę.

Piaskowanie Kraków można wykorzystać również przed wykonywaniem takich czynności, jak: cynkowanie, spawanie, klejenie bądź naprawianie metali. Dzięki zastosowaniu tego procesu można otrzymać odpowiednią czystość i strukturę geometryczną powierzchni.

 

piaskowanie Kraków