fbpx

Elementy, które wykonywane są ze stali, wymagają odpowiednich zabezpieczeń tego materiału. Chodzi tu przede wszystkim o elementy, które znajdują się na zewnątrz, jak na przykład drzwi, schody, drabiny. Warto wtedy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne.

Ochrona antykorozyjna ma zagwarantować znacznie dłuższą trwałość rzeczy i tym samym ich użyteczność. Poza tym, korozja może mieć wpływ na stan techniczny elementów i spowodować ich uszkodzenia. Będą one dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

Najczęściej, by zabezpieczyć rzeczy przed korozją, stosuje się cynkowanie stali. Jest to metoda zanurzeniowa, inaczej nazywana ogniową, która polega na zanurzaniu poszczególnych elementów stalowych w specjalnie przygotowanych kąpielach chemicznych. W końcowym etapie procesu części zanurza się w roztopionym cynku i w ten sposób nanosi się na nie odpowiednią warstwę.

Zabezpieczenie antykorozyjne za pomocą cynku jest popularne, ponieważ jest to warstwa odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na ścieranie i erozję. Co więcej, powłoki cynkowe są wolne od porowatości i doskonale trzymają się podłoża.

Najważniejsze jest to, że powłoka cynkowa gwarantuje bezpieczeństwo w użytkowaniu, a pokryta nimi stal nie traci swoich właściwości estetycznych.

 

malowanie proszkowe Kraków