fbpx

Malowanie proszkowe zyskuje coraz większą liczbę sympatyków, którzy w technologii tej dostrzegają gros zalet. Obejmują one między innymi szereg korzyści na tle ekonomicznym i ekologicznym.

 

malowanie proszkowe KrakowEkonomiczne i ekologiczne zalety malowania proszkowego

Malowanie proszkowe jest przede wszystkim metodą tańszą od alternatywnych technik malarskich (malowania na mokro). Pozwala na duże oszczędności w wielu obszarach, np. jeśli chodzi o zużycie surowców i energii. Farba, która nie osadzi się na powierzchni malowanego elementu może zostać ponownie wykorzystana. Kolejną korzyścią jest oszczędność czasu: nie trzeba tracić go na przygotowywanie roztworu farb tak jak w przypadku malowania farbami rozpuszczalnikowymi. Warto zauważyć, że w malowaniu proszkowym pominąć można etap nakładania podkładów, obniżone są również koszty związane z transportem i przechowywaniem farb proszkowych.

Warto postawić na fachowców

Żeby jednak malowanie proszkowe przyniosło wyżej wymienione korzyści, powinno być przeprowadzone przez profesjonalistów w lakierni proszkowej. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu istnieje duże ryzyko pojawienia się defektów na malowanych powierzchniach. Błędy mogą pojawić się również na etapie projektowania kabiny proszkowej (co poskutkować może większą ilością zanieczyszczeń w malarni), a źle dobrany sprzęt do aplikacji to ryzyko powstania problemów takich jak np. skórka pomarańczowa.