fbpx

Malowanie proszkowe to branża, która prężnie i intensywnie się rozwija. Dowodem są nowe generacje farb, które pojawiają się na rynku, sprawiając, że malowanie proszkowe staje się jeszcze bardziej wydajne i efektywne. Niebawem będziemy mogli korzystać z innowacyjnych farb, które powstają w ramach projektu Glow. Czym jest ten projekt? Jakich efektów spodziewają się jego autorzy? O tym piszemy poniżej.

 

Malowanie proszkowe nowej generacji

malowanie proszkowe ogrodzenCzym wyróżniają się najnowsze farby proszkowe? Zamierzeniem autorów projektu Glow było stworzenie farb, które tak jak farby przemysłowe, byłyby niedrogie, ale w odróżnieniu od farb przemysłowych – nie szkodziłyby środowisku naturalnemu. By ten cel osiągnąć, chcieli skorzystać z ogromu możliwości, jakie niesie ze sobą nanotechnologia. Projekt skupia kilku partnerów z różnych krajów, między innymi z Włoch i Wielkiej Brytanii.

Jakie będą nowe farby proszkowe?

Autorzy projektu zamierzają wykorzystać do produkcji farb proszkowych polimery surowców i kompozytów, które będą przetwarzane zgodnie z zasadami najnowszych technologii. Efektem tych działań będą farby proszkowe, opierające się na dwufunkcyjnych żywicach akrylowych i nanododatkowych. Ich cechą charakterystyczną będzie wyjątkowa odporność, matowość, itp. przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego stosunku jakości do ceny oraz przyjaznych dla środowiska sposobów produkcji.