fbpx

Co zrobić, żeby felgi służyły nam dłużej? Przedstawiamy 3 podstawowe wskazówki, pomocne w ich codziennej pielęgnacji.

regeneracja felg1. Mycie wydłuża życie

Myjąc felgi, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jedną z nich jest regularne czyszczenie, przy czym wskazane jest używanie w tym celu wody z mydłem oraz myjki ciśnieniowej, bezdotykowej. Dodatkowo należy pamiętać o tym, by nie myć felg gorącą wodą, ponieważ może to uszkodzić powłokę lakieru.

2. Dekielki robią różnicę

Choć wyglądają niepozornie i wydawałoby się, że nie mają znaczenia, to jednak mogą pomóc w utrzymaniu felg w należytym porządku. Dekielki, bo o nich mowa, to elementy dekoracyjne z logo producenta. Ich brak może być przyczyną dostawania się zanieczyszczeń w okolice piasty, a do tego negatywnie wpływa na prezencję felg. Warto zatem nabyć dekielek, uważając, by był odpowiednio dopasowany do felgi.

3. Regeneracja felg – sekret ładnych i funkcjonalnych felg

Jeśli felgi uległy uszkodzeniu lub straciły na wyglądzie, warto dokonać ich regeneracji. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego warsztatu, w którym eksperci dokonają precyzyjnej oceny stanu felgi i zaproponują odpowiednią „kurację regeneracyjną”.

Jeśli szukasz miejsca, w którym przeprowadzisz tego rodzaju naprawy, polecamy lakiernię proszkową Stelco, znajdującą się w Krakowie, przy ul. Góra Libertowska 3. Skuteczna regeneracja, prostowanie, spawanie i wszystko to, czego potrzebują felgi w Twoim aucie. Zapraszamy!