fbpx

Regeneracja felg to proces, w wyniku którego stare felgi odzyskują dawną kondycję, wytrzymałość i doskonałą prezencję. Bardzo pomocne w uzyskaniu

Regeneracja felg dla dobra felg

Kiedy felgi ulegają zużyciu lub uszkodzeniu, kierowca ma dwa wyjścia: wymienić je (co wiąże się z poniesieniem stosunkowo wysokich kosztów) albo je naprawić, wykorzystując niedrogą i skuteczną metodę regeneracji felg. Dzięki niej, felga odzyskuje fabryczny stan, stając się efektowną i wytrzymałą konstrukcją, bez ponoszenia przy tym wysokich kosztów zakupu. Regeneracja felg jest zatem opłacalna, a dodatkowe, atrakcyjne efekty można uzyskać dzięki toczeniu frontów.

Toczenie frontów – dla jeszcze lepszego efektu

Toczenie frontów jest metodą, która dodaje sznytu odnawianym felgom. Sięga się po nie coraz częściej w warsztatach, które specjalnie w tym celu zaopatrują się w profesjonalny sprzęt. By toczenie przyniosło spodziewany efekt sprzęt ten powinien być sterowany komputerowo, a także działać z z wyjątkowo dużą precyzją. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne stoczenie całych frontów obręczy felgi. A efekt za każdym razem jest satysfakcjonujący. Czy jest jednak lepszy od efektu, który daje samo malowanie proszkowe?

Toczenie frontów a malowanie proszkowe

Zarówno malowanie i proszkowe, jak i toczenie felg pozwala uzyskać felgę o świetnych parametrach wytrzymałościowych i atrakcyjnym wyglądzie. Dlaczego zatem niektórzy decydują się na wzbogacenie malowanej felgi o toczenie? Trzeba przyznać, że felga toczona prezentuje się dużo lepiej niż ta, która została tylko pomalowana, można na niej uzyskać efekty, o które trudno w malowaniu proszkowym. Nie da się jednak ukryć, że uzyskanie tych efektów jest kosztowne – renowacja felg za pomocą malowania kosztuje zazwyczaj ok. 500 złotych, a odnowienie felg z dodatkowym toczeniem bywa nawet dwa razy droższe. Wciąż jest to jednak zabieg tańszy niż zakup nowych felg.

Gdzie przeprowadzić zabieg toczenia i regeneracji felg? Kraków jest miastem, w którym funkcjonuje firma Stelco, zajmująca się szerokim wachlarzem usług w tym zakresie. Zapraszamy do skorzystania z jej oferty oraz do kontaktu: 731 290 420.