fbpx

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy już o malowaniu proszkowym we własnym garażu, wskazując na to, jakie warunki powinny w nim panować, by możliwe było przeprowadzenie zabiegu. W niniejszym artykule, skupimy się m.in. na tym, w jakie narzędzia i materiały wyposażyć garaż, żeby samodzielnie przeprowadzić lakierowanie felg.
regeneracja felg na wiosnę

7 najpotrzebniejszych elementów w malowaniu proszkowym felgi

Wśród rzeczy, które powinieneś nabyć przed planowanym lakierowaniem felgi, powinny znaleźć się:

1) gąbka do szlifowania, które pomoże Ci oczyścić powierzchnię starej felgi,
2) po dwa arkusze papieru wodnego o gradacji 400 i 800,
3) benzyna estrakcyjna lub zmywacz silikonowy, które pomagają w oczyszczaniu powierzchni,
4) taśma papierowa,
5) ręczniki papierowe (niepylące!),
6) miska z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń,
7) lakier.

Lakierowanie felgi krok po kroku

Po przygotowaniu wyżej wymienionych elementów, możemy przystąpić do procesu oczyszczania felgi z zanieczyszczeń i pozostałości starego lakieru. W tym celu należy użyć wody i płynu do mycia naczyń, a następnie gąbki, która pozwoli dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków.

Jeśli felga jest pokryta bruzdami i zarysowaniami, należy sięgnąć po papier wodny, który pomoże nam uzyskać gładką powierzchnię. Po tym zabiegu, wskazane jest ponowne umycie felgi wodą z płynem, a następnie pozostawienie do wyschnięcia.

Kolejnym etapem jest oczyszczenie felgi z otłuszczeń za pomocą benzyny i ręcznika papierowego, a następnie oklejenie powierzchni taśmą i pokrycie lakierem. Trzeba podkreślić, że aby uzyskać satysfakcjonujące efekty pracy, należy w nią włożyć dużo wysiłku, precyzji i dokładności.
Zamiast męczyć się samodzielnie, możesz też to zadanie powierzyć specjalistom w dziedzinie regeneracji felg i malowania proszkowego, których znajdziesz w lakierni proszkowej Stelco w Krakowie. To tu Twoje felgi zyskają drugie życie, a Ty zyskasz cenny czas i spokój ducha.